Сьогодні, 30 вересня, в овальному залі Волинської обласної державної адміністрації відбувся онлайн брифінг щодо епідситуації на території області та реалізації програми реімбурсації інсулінів, в якому прийняла участь заступник генерального директора Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб Лариса Дудковська.

До участі запрошені спікери:

— заступник начальника управління освіти й науки облдержадміністрації Тетяна Соломіна,

— головний спеціаліст управління охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Рожко,

— заступник генерального директора Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб Лариса Дудковська.

У своєму виступі Лариса Дудковська повідомила, що епідемічна ситуація щодо захворюваності на коронавірусну хворобу в області продовжує прогнозовано ускладнюватись.

Станом на сьогодні ми залишаємось у «жовтій» зоні епіднебезпеки, як і вся територія країни,  на підставі перевищення кількості нових випадків на 100 тис. населення (231 при рекомендованому 75 на 100 тис. населення) та перевищення коефіцієнта виявлення нових випадків (близько 14% проти 4% рекомендованих для зеленої зони).  

Показники навантаження на  медичну систему не перевищені, однак мають тенденцію до зростання:

— рівень госпіталізації за останніх три дні зріс із 38 до 43 на 100 тис. населення (при нормативному 60 на 100 тис. населення);

— показник динаміки рівня госпіталізації зріс із 26% до 29% (при нормативному 50%);

— викликає занепокоєння щоденне збільшення завантаженості ліжок з киснем, що на сьогодні становить майже 50% (при норимативному не більше 65%). Це свідчить про превалювання тяжких форм коронавірусної хвороби в області. Понад 98% госпіталізованих із COVID-19 – це невакциновані особи.

На високому рівні знаходиться захворюваність дітей. За останній тиждень захворіло 148 дітей проти 117 за попередній тиждень (11% від усіх зареєстрованих випадків).

Доповідач також зауважила, що найбільше занепокоєння на сьогодні викликає захворюваність у Луцькій територіальній громаді, де за вчора зареєстровано 60 випадків захворювання (22% від усіх випадків в області), К. Каширській ТГ – 41 випадок (15%), Маневицькій ТГ – 25 випадків,  Рожищенській ТГ та м. Нововолинськ – по 18 випадків. Така епідемічна ситуація потребує впровадження додаткових заходів, направлених на стабілізацію та локалізацію епідемічного процесу.

Лариса Дудковська повідомила, що за останню добу померло 4 людини віком від 58 до 80 років. Взагалі за тиждень зареєстровано 22 летальних випадки, що вдвічі більше проти попереднього тижня (11 випадків).

На сьогодні в області є 10 діючих спалахів COVID-19:

  • в закладах освіти – 8:медичний коледж м. Ківерці, заклад дошкільної освіти м. Турійська та в 5 школах (м. Турійськ, К.Каширський район (4 спалахи) — села Піщане, Грудки, Видерта та с. Полиці, Княгининівський ліцей). Захворіло 120 осіб, половина із них діти;
  • в лікувальному закладім. Ковеля  – 18 хворих;
  • на приватному підприємстві– 1 (швейна фабрика) м. Ковеля – 17 хворих;
  • Волинський обласний спеціалізований будинок дитини у м. Луцьку – 31 підтверджений випадок, серед них захворіло 11 працівників, 17 дітей (50% від загальної кількості вихованців) від 6 міс до 5 років та 3 осіб в сім’ях. Уражено всі 4 групи закладу.

Вакцина захищає від важкого перебігу та ризику смерті.

Тому ❗❗, Лариса Дудковська закликала всіх громадян дотримуватися соціальної дистанції, правильно одягати захисні маски в громадських місцях і обрати щеплення як один із найефективніших засобів профілактики поширення коронавірусної інфекції.

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та сайт МОЗ України.