Сьогодні, 12 жовтня в приміщенні Волинської обласної державної адміністрації відбувся онлайн-брифінг, в якому прийняла участь головний державний санітарний лікар області Наталія Янко.

У своєму виступі Наталія Янко повідомила, що епідемічна ситуація щодо захворюваності на коронавірусну хворобу продовжує ускладнюватись. Тенденція стрімкого росту захворюваності утримується.

Тижневий приріст нових випадків в області  становить близько 29%. Той рівень захворюваності  котрий є на сьогодні досягнуто за 5 тижнів, під час  третьої хвилі такий же рівень було досягнуто за  7 тижнів. Піку захворюваності ми  ще не  досягли.

Як відомо, Волинь перебуває  у «помаранчевій» зоні епіднебезпеки, в складі 15 областей  країни,  на підставі перевищення кількості нових випадків на 100 тис. населення (385 при рекомендованому 75 на 100 тис. населення) та перевищення рівня госпіталізацій понад 60 на 100 тис. населення (у нас протягом останніх 3х днів  від 61,2 до 63,2  за 12 жовтня).

На високому рівні знаходиться захворюваність дітей. За останній тиждень захворіло 234 дитини проти 198 за попередній тиждень (+18%). Щоденно реєструється від  18 до 40 випадків, в основному це діти  закладів освіти.

На епідпроцес в області впливає циркуляція мутованого штаму Дельта коронавірусу. У 99% досліджених взірців виявлено мутації  SARS-CoV-2  характерних для Дельта.

Нова циркуляція вірусу, яка і призвела до цієї хвилі, передусім шукає імунонезахищених людей — тобто тих, хто не перехворів на COVID-19, або тих, хто не вакцинований.

«Найбільше занепокоєння на сьогодні викликає захворюваність у Камінь-Каширській територіальній громаді, де перевищено обласний рівень в 2,5 рази за останній тиждень. Маневицькій ТГ – в 2 рази, Володимсир-Волинській та Зимнівській громадах – в 3 рази. Така епідемічна ситуація в даних громадах потребує впровадження додаткових заходів, направлених на стабілізацію та локалізацію епідемічного процесу», — зазначила Наталія Янко. 

З початку вересня по області зареєстровано 20 спалахів, з них активно діючих — 16 в закладах освіти.  Всього постраждало близько  300 осіб, 50%  з яких  діти. Мало місце занесення та поширення хвороби в домашні осередки, де виявлено  близько 15% захворілих.

На даний час проведено  понад 255 тисяч щеплень жителям області. Першу дозу отримали 19% дорослого населення області та. Повністю імунізовані 2-ою дозою –14% дорослого населення та 10% всього населення (по Україні – 18% дорослого  населення).

На сьогодні відповідно до прийнятих нормативних документів на  період карантину обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів, місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів, закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності. Відповідний Наказ набирає чинності через місяць з дня його публікації — тобто з листопада. У випадку, якщо через місяць співробітники вказаних організацій не матимуть щеплення проти COVID-19, то будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати на період карантину.

До цього переліку також планується включити працівників усіх державних установ, організацій та підприємств, соціальних працівників та працівників поштових послуг.

Слід зауважити, що «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки не передбачає додаткових обмежень, тобто діють протиепідемічні заходи «жовтої» зони. Та він є сигналом про наближення регіону до «червоної» зони.

Обмеження червоного рівня епіднебезпеки:

Забороняється:

  • робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос,
  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо,
  • робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл,
  • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів,
  • проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів,
  • робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

Обмеження не будуть застосовуватись, якщо у всіх відвідувачів (користувачів) та співробітників (організаторів) буде наявний зелений COVID-сертифікат — тобто вони будуть повністю вакциновані проти коронавірусної хвороби.

Тому наголошуємо, що для того, щоб стримати ріст захворюваності та уникнути додаткових протиепідемічних  обмежень передбачених «червоному» рівню необхідно  дотримуватися простих правил протиепідемічної безпеки: носити маску в громадських місцях, тримати дистанцію 1,5 м, мити руки та максимально вакцинуватися. Рекомендований рівень вакцинації – 80% населення!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та сайт МОЗ України.