Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) нещодавно доставив в Україну 150 тисяч доз вакцини проти гепатиту В. Зараз їх розподіляють серед областей. Постачання здійснене в межах гуманітарної допомоги.

     Така підтримка від міжнародних партнерів є вкрай важливою, адже чергові планові поставки вакцини до нашої країни мали відбутися у квітні цього року, однак війна внесла корективи.

     Аби маленькі українці могли дотримуватися Національного календаря профілактичних щеплень, а послуга з вакцинації й далі залишалася доступною, вакцину доправляють, передусім, до пологових будинків. Це дасть змогу захистити від захворювання найвразливіших.

     «Вакцина проти гепатиту В — перша, яку отримує дитина, — наголошує Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України. — Її роблять упродовж 24 годин після народження ще в пологовому будинку. Це щеплення є вкрай важливим, адже малюки до одного року найбільш вразливі до гепатиту В — у цьому віці він у 90% випадків переходить у невиліковну хронічну хворобу. Тому дуже важливо, щоб усі українські діти отримували цю вакцину вчасно. Закликаю лікарів інформувати про це новоспечених батьків».

     Вірусний гепатит В – інфекція, що вражає печінку та може спричинити як гостре, так і хронічне захворювання. Вірус передається в результаті контакту з кров’ю, або іншими рідинами інфікованої людини.

     Симптоми:

  • жовтяниця (пожовтіння шкірних покривів та слизових оболонок);
  • потемніння сечі;
  • посвітління калу;
  • нудота;
  • блювання;
  • надмірна втома;
  • болі в животі.

     У деяких випадках можливий розвиток гострої печінкової недостатності, що може призвести до смерті. Хронічна інфекція може спричинити розвиток цирозу, або раку печінки (20–30% випадків).

Інфікуванню вірусом гепатиту В можна запобігти завдяки сучасній, безпечній та ефективній вакцині!

Джерело – сайт ЦГЗ МОЗ: https://phc.org.ua/news/ukraina-otrimala-150-tisyach-doz-vakcini-proti-gepatitu-v-i-rozpodilyae-ikh-sered-regioniv

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та сайт ЦГЗ МОЗ України.