17 травня – Всесвітній день боротьби проти артеріальної гіпертензії (гіпертонії). Артеріальна гіпертензія – це стійке підвищення артеріального тиску (АТ), що становить, або ж перевищує 140/90 мм.рт.ст. Її симптоми – це головний біль; шум у вухах, потемніння в очах і запаморочення; більу ділянці серця; прискорене серцебиття, відчуття задухи.

У кожного пацієнта одночасно можуть бути задіяні декілька механізмів, що призводять до розвитку артеріальної гіпертензії і навіть лікар не завжди може достеменно визначити причину підвищення АТ і повністю вилікувати артеріальну гіпертензію. Проте, можна взяти це захворювання під контроль і якісно покращити свій стан.

Більшість основних факторів ризику розвитку артеріальної гіпертензії можливо і потрібно коригувати. А разом з лікарем необхідно підібрати правильні лікарські засоби.

Війна спровокувала підвищення рівня стресу серед українців. А це призводить до ризикованої поведінки щодо здоров’я, зокрема, збільшення споживання тютюну.

У Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією наголошуємо, що в умовах війни маємо особливо дбати про своє здоров’я.

Куріння є однією з основних причин виникнення артеріальної гіпертензії, яка може спровокувати серцевий напад чи інсульт. Мозковий інсульт та ішемічна хвороба серця в курців виникає у 2–3 рази частіше, ніж у тих, хто не курить.

Війна – це складний період, коли навіть думати про припинення куріння не вистачає сил. Проте одним із найефективніших способів відмови від куріння є вольове запобігання першому вживанню цигарок і визначення чіткої дати припинення.

Сервіс із припинення куріння http://stopsmoking.org.ua

Не дай тютюновому ворогу тебе вбити!

 

Джерело – фейсбук-сторінка ЦГЗ МОЗ https://www.facebook.com/phc.org.ua/posts/3940240852767280

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та МОЗ України.