Відповідно до Дорожньої карти з проведення вакцинації від COVID-19, триває вакцинальна кампанія серед працівників ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України». Першочергово щеплюють медичних працівників, котрі беруть безпосередню участь у заходах з протидії пандемії коронавірусної хвороби. Серед групи пріоритетної вакцинації – лікарі-епідеміологи, помічники лікарів-епідеміологів, саме ті медики, що мають критичний ризик інфікування.

Сьогодні, 12 березня, щеплення проти COVID-19 отримали 9 працівників Нововолинського  міськрайонного відділу. Щеплення проводилось вакциною виробництва AstraZeneca (Covishield). Для повної імунізації потрібні дві дози вакцини. Другу дозу щеплені отримають через 28 днів.

AstraZeneca/Oxford — це векторна вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведської компанією AstraZeneca. Вакцина, яка виробляється на потужностях Serum Institute (Індія), має локальну (торговельну) назву Covishield, схвалена ВООЗ для екстреного застосування Дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія.

Імунізація населення безпечною та ефективною вакциною проти коронавірусної хвороби COVID-19 є найважливішим компонентом стратегії Уряду України у подоланні гострої фази пандемії коронавірусної хвороби COVID-19. Загальною метою здійснення масової вакцинації населення є припинення поширення коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні.

Нагадуємо, що після вакцинації проти COVID-19 необхідно і далі дотримуватись протиепідемічних заходів і правил респіраторної гігієни, а саме:

  • Мийте руки з милом або користуйтеся засобом для дезінфекції рук, який містить щонайменше 70% спирту.
  • Дотримуйтеся дистанції з людьми понад 1,5 м.
  • Уникайте скупчень людей і закритих приміщень з поганою вентиляцією. Якщо такої можливості немає, вдягніть маску.
  • Не торкайтеся очей, носа і рота на вулиці, в транспорті або магазині.
  • Кашляйте та чхайте в згин ліктя або прикривайте рот і ніс серветкою, яку одразу ж викидайте.