Сьогодні, 5 квітня, щеплення проти COVID-19 вакциною Covishield/AstraZeneca отримали 5 фахівців Маневицького міжрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».

Усього з початку вакцинальної кампанії першу дозу вакцини отриманали 117 фахівців обласного лабораторного центру та структурних підрозділів ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України». Це лікарі – епідеміологи, лікарі – вірусологи, помічники лікарів – епідеміологів,  середній медперсонал, котрі беруть безпосередню участь у заходах з протидії пандемії коронавірусної хвороби.

Нагадаємо, що МОЗ збільшив інтервал між введенням першої та другої доз вакцини Covishield/AstraZeneca до 12 тижнів. Відповідно, щеплення 2 дозою вакцини проти COVID-19 повинно розпочатись не раніше ніж в середині травня для осіб, які першими були щеплені. 

До відома: Міністерство охорони здоров’я інформує, що усі вакцини AstraZeneca проти COVID-19, незалежно від країни виробництва, є взаємозамінними.

Вакцина AstraZeneca (AZD1222), вакцина виробництва Інституту сироватки крові Індії (Covishield) та вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZenecaSKBio), є ідентичними за складом та технологіями виготовлення, не розглядаються, як різні вакцини та є взаємозамінними, пояснили в НТГЕІ.

Людям, яким зробили перше щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca/Covishield, виготовленою індійським Інститутом сироватки крові, можна робити друге щеплення вакциною AstraZeneca, виробленою на інших виробничих майданчиках. Такі рекомендації Міністерству охорони здоров’я України надала Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ). 

Нагадуємо, вакцинація — це ефективний спосіб захистити себе від COVID-19.

Усі щеплення проти COVID-19 є добровільними й безоплатними. 

Більше інформації про типи вакцин та про вакцинацію проти COVID-19 отримуйте на сайті vaccination.covid19.gov.ua та за номером контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19.