Відповідно до Дорожньої карти з проведення вакцинації від COVID-19, першочергово щеплюють медичних працівників, котрі беруть безпосередню участь у заходах з протидії пандемії коронавірусної хвороби. Серед групи пріоритетної вакцинації – лікарі-епідеміологи, помічники лікарів-епідеміологів ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».

Так, сьогодні 15 березня, щеплення проти COVID-19 отримали 10 працівників Ковельського міськміжрайонного відділу, 5 працівників Володимир-Волинського міськрайонного відділу та 5 працівників Рожищенського районного відділення Луцького міськміжрайонного відділу. Щеплення проводилось вакциною виробництва AstraZeneca (Covishield). Для повної імунізації потрібні дві дози вакцини. Другу дозу щеплені отримають через 28 днів.

AstraZeneca/Oxford — це векторна вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведської компанією AstraZeneca. Вакцина, яка виробляється на потужностях Serum Institute (Індія), має локальну (торговельну) назву Covishield, схвалена ВООЗ для екстреного застосування Дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія.

Нагадуємо, вакцинація — це ефективний спосіб захистити себе від COVID-19.

Довідково: Вакцина Covishield/AstraZeneca поставляється в Україну в багатодозних флаконах. Кожен флакон вакцини Covishield/AstraZeneca містить 10 доз препарату. Після відкриття флакону, вакцина має бути використана протягом 6 годин, скільки і триває одна сесія мобільної виїзної бригади. Повторне охолодження вже відкритого флакона або використання його після 6 годин із моменту відкриття заборонене. У таких випадках невикористані дози вакцини мають бути утилізовані.

Важливо, щоби під час вакцинації всі наявні дози були використані ефективно.

На Волині створено google форму для запису на щеплення залишками доз вакцин.

Публічні та громадські діячі, учасники бойових дій та відомі особи старші за 60 років у Волинської області можуть претендувати на залишки доз вакцин проти COVID-19, для цього необхідно заповнити форму за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1ta5qMY61QM7MypOiYF7wZUR9x3XMxI4qajZWTx9z_nA/viewform?edit_requested=true

Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

Дізнайтеся більше про вакцинацію від COVID-19 на сайті vaccination.covid19.gov.ua та за телефоном контакт-центру 0 800 60 20 19.