2 жовтня 2017 року розпочався епідемічний сезон із захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. У зв’язку з цим у Волинській області, як і на території всієї країни, запроваджено проведення щотижневого моніторингу захворюваності цими інфекціями. За оперативними даними лікувально-профілактичних закладів, на Волині захворюваність грипом та ГРВІ утримується на рівні сезонної, відповідає середньому показнику для відповідної пори року, не перевищуючи епідпорогові значення. За підсумками моніторингу на сьогодні показник захворюваності нижчий від розрахункового епідемічного порогу на 30%. Перевищення епідемічного порогу не зафіксовано в жодному з районів та міст області.

Впродовж 40 тижня 2017 року гострими респіраторними вірусними інфекціями в області захворіло  понад 3 тис. осіб,  із них понад 2 тис. – це  діти до 17 років (66%). Кількість госпіталізованих  з приводу ГРВІ становить 3,2% від захворілих, із них 60% діти. Показник захворюваності знаходиться на рівні аналогічного періоду минулого року.

За даними вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру    віруси грипу з початку епідемічного сезону від хворих не виділялися.

Нагадуємо, щоб не провокувати ускладнення власної хвороби та не наражати інших людей на небезпеку зараження, при появі перших симптомів хвора людина обов’язково повинна залишатися вдома не займатись самолікуванням, а викликати лікаря додому для призначення правильного кваліфікованого лікування. Особливо це стосується дітей, що відвідують навчально-виховні заклади.

Пам’ятайте – раннє звернення за медичною допомогою різко знижує розвиток ускладнень після перенесеної хвороби.