З настанням пори канікул, наші діти більшу частину вільного часу стараються проводити на природі: у парках, скверах, або просто у дворі будинку. В такій ситуації є небезпека контакту дитини з різними тваринами, в т.ч. хворими на дуже небезпечну хворобу — сказ.

Сказ є небезпечною  хворобою, спільною для людей і тварин з раньовим механізмом передачі та ураженням центральної нервової системи, поширений на всіх континентах і завжди завершується смертю хворого.

Хворі на сказ тварини завжди поводяться неадекватно, постійно виділяють вірус із слиною за 10 днів до клінічних проявів та впродовж усього періоду хвороби. У людини інкубаційний період може тривати місяцями (від 30 до 100 днів і більше). Вірус сказу передається через укус (або при обслинені шкіри) хворою твариною.

В Україні щорічно реєструються поодинокі випадки сказу серед людей. На Волині у 2014 році зареєстровано сказ у дитини після її контакту з невідомою собакою.

За даними лабораторії ветеринарної медицини в області за неповних 6 місяців 2017 року сказ у тварин  підтверджено у 29 випадках, з яких 14 (48%) –  становлять лиси, 7 (24%) – собаки та 8(28%) коти.

Лише у травні поточного року сказ в області підтверджено у 18 тварин, при чому 11 тварин (61%) це коти і собаки, з якими саме ризикуємо контактувати у наших дворах. З  приводу укусів тваринами протягом травня лише у м. Луцьку та Луцькому районі  за медичною звернулась 61 особа, з яких третину становлять діти.

В такій ситуації, щоб вберегтись від небезпечної хвороби, фахівці ДУ «Волинський обласний  лабораторний центр МОЗ України» радять навчити наших дітей, які входять до основної групи ризику, правилам поведінки у дворі: не контактувати з невідомими (особливо бродячими) тваринами та пояснювати їм небезпеку контактів з такими тваринами. А після повернення дитини з прогулянки, — уважно її оглянути, тим більше при встановленому факті контакту дитини з невідомою твариною.

Якщо Вас все ж покусала (або обслинила) тварина, особливо бездомна — негайно промити місце укусу проточною водою з милом, обробити краї рани спиртовим разчином йоду, накласти пов’язку та відразу звернутись до лікувального закладу за місцем проживання.

В разі призначення профілактичного лікування — суворо дотримуватись рекомендацій лікарів щодо термінів імунізації та дотримання відповідного режиму в процесі лікування

Пам’ятайте, наше здоров’я та здоров’я наших дітей, перш за все,  залежить від нас.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».