Станом на ранок  18 березня в Україні лабораторно підтверджено 14 випадків COVID-19, з них 2 летальних.

За результатами дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України отримано 14 позитивних результатів на COVID-19: Чернівецька (10), Житомирська (1), Київська (1) області та м. Київ (2).

Із виявлених 17.03.2020р. :

▫Київська область (1) — 44-річний чоловік, що був закордоном;

▫Чернівецька область (6) — 33-річна жінка (летальний), особи віком 31, 10, 18 років, двоє дітей віком рік і десять місяців та шість місяців. Усі з них є контактними особами раніше підтвердженого випадку.

Станом на 8.00 год 18 березня 2020 року в області не зафіксовано жодного випадку захворювання COVID-19.

До 3 квітня  по всій Україні оголошено карантин  через пандемію коронавірусу. Відповідно до завдань Президента України від 16.03.2020р. щодо протидії коронавірусу, на території  Волинської області вживаються наступні заходи:

– з 00 годин 01 хвилини 17 березня 2020 року заборонено приймати відвідувачів закладам культури, торговельно-розважальним центрам, ресторанам, кафе, фітнес-центрам та іншим закладам харчування, розваг і послуг (ресторани та кафе зможуть продовжити роботу з доставки їжі додому);

– в закладах охорони здоров’я тимчасово заборонені планові операції, крім термінових та невідкладних;

– заборонено масові заходи за участю більше 10 осіб, включно з обрядами та церемоніями;

– заборонено з 12-ї години дня 18 березня 2020 року пасажирське перевезення автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні. Міські перевезення можуть здійснюватися у режимі:

— до 10 осіб у маршрутних таксі, тролейбусах, автобусах;

— особистий автомобільний транспорт громадян може здійснювати рух без обмежень.

Для осіб, які можуть бути інфіковані коронавірусом COVID-19, передбачена адміністративна відповідальність за самовільне залишення місця обсервації (карантину) та рішень органів місцевої влади. А за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням буде підвищено кримінальну відповідальність. Відповідні норми були ухвалені 17.03.2020р. Верховною Радою в законопроекті про запобігання поширення коронавірусу.

Карантин та обмеження проведення масових заходів запроваджується для того, аби зменшити ризики поширення коронавірусу. Це не просто канікули або відпустка, а велика відповідальність, яка покладається на кожного.

 Відповіді на найчастіші питання котрі виникають:

Як організувати харчування

 • Під час карантину будуть зачинені заклади швидкого харчування, кафе, ресторани, бари.  Проте продуктові магазини не закривають. 
 • Якщо вас лякає скупчення людей або ви хочете уникнути черги, то варто знати, що доставка їжі кур’єром безпечніша, ніж перебування у крамниці. 
 • Ви можете сплачувати безконтактно, а потім попросити залишити пакунки під дверима.

Як безпечно вийти з дому на прогулянку, ходити за покупками, користуватись транспортом

 • Бути в карантині означає не покидати своєї домівки без нагальної потреби. Якщо вам треба вийти на вулицю, Всесвітня організація охорони здоров’я радить не підходити до людей ближче, ніж на 1,5 метр. 
 • Центр з контролю та захворювань США (CDC) стверджує, що тісним контактом точно можна вважати такий, який тривав декілька хвилин. Контакти до 1 хвилини можна вважати відносно безпечними.
 • Тобто шанси заразитися, якщо людина просто пройшла повз вас, не високі.
 • Користуйтесь цими рекомендаціями, якщо маєте покинути оселю. 
 • Після відвідування громадських місць вкрай важливо мити руки з милом не менше 30 секунд. Якщо вода та мило недоступні, використовуйте антисептик з вмістом спирту не нижче 60%.
 • Іншими словами, головне – соціальна ізоляція. Чим далі ви від людей, тим безпечніше для всіх.

Як не поставити під загрозу інших людей

 • Хвора людина має залишатися вдома. 
 • Якщо у вас є симптоми ГРВІ, обов’язково вдягайте хірургічну маску. Це допоможе захистити членів вашої родини.
 • Також медична маска важлива для тих, хто піклується про хвору людину та необхідна  для медичних працівників.
 • Маску необхідно часто змінювати. Якщо ви відчуваєте, що в середині вона волога – це ознака того, що її варто зняти та викинути. Бажано в смітник з кришкою, яка міцно закривається.

Чи варто носити маску всім

Як стверджує ВООЗ, особам без симптомів  гострих респіраторних захворювань не радять використовувати хірургічні маски як засіб індивідуального захисту. 

Як допомогти рідним, які підпадають під групу ризику

80% людей, які хворіють на Covid-19, переносять захворювання легко. У зоні ризику люди літнього віку та ті, хто мають проблеми зі здоров’ям, наприклад, цукровий діабет чи високий тиск.  Вони можуть важко перенести захворювання чи померти. 

Як допомогти рідним не наражати себе на небезпеку?  Нещодавно CDC надав пацієнтам у зоні ризику наступні рекомендації:

 • запасіться продуктами;
 • перевірте, чи наявне все необхідне в аптечці;
 • тримайте соціальну дистанцію;
 • уникайте мандрівок;
 • залишайтесь вдома так довго, наскільки це лише можливо;
 • часто мийте руки.

Як прибирати вдома під час карантину

 • Вологе прибирання із застосуванням миючих засобів, а також засобів для миття та прибирання, такі як Доместос, Білизна, які мають антисептичні та дезінфікуючі властивості.
 • При вході в домівку обробляйте коврики дезінфекційними розчинами (розвести розчин і поставити біля дверей), користуйтесь звичайними побутовими засобами для гігієни приміщень, обробляйте дверні ручки та взуття.
 • Застосовуйте засоби для дезінфекції, придбані в аптечній мережі, а також антисептичні засоби для рук або 70% спирт.
 • Щоденно чистіть та дезінфікуйте поверхні, посуд, періть одяг як зазвичай при 60-90 град. С, потім ретельно висушіть.
 • Необхідно дотримуватись інструкції до кожного окремого дезінфекційного засобу, в тому числі щодо дотримання його ефективної концентрації та експозиції (з дотриманням часу перебування на оброблюваній поверхні).

Окрім дотримання усіх рекомендацій та порад, перш за все варто не втрачати здорового глузду, не панікувати та не поширювати неправдивої інформації.

 В Україні запустили карту для відстежування поширення коронавірусу у  режимі реального часу, котру можна  переглянути за посиланням