Станом на ранок 12 березня 2020 року у  світі зареєстровано 126,6 тисяч  випадків захворювання COVID-19, з них 4630  закінчились смертю, у той же час одужало 68 тисяч осіб (54%). 

За межами Китаю зафіксовано 45,8 тисяч  випадків у 108 країнах.

Розвиток ситуації в реперних точках світу:

☑️ Італія: 12462 (+2313) випадків, летальних — 827 (+196);

☑️ Південна Корея: 7869 (+114) випадків, летальних — 66 (+6);

☑️ Іран: 9000 (+958) випадків, летальних — 354 (+63);

☑️ Японія: 581 випадкок, летальних — 10;

☑️ США: 1189 (+179) випадків, 36 померлих (+3);

☑️ Франція: 2281 (+497) випадків, померлих 48 (+15);

☑️Німеччина: 1966 (+401) випадків, 3 (+1) померлих.

На території Європейського регіону зареєстровано 22 747 випадків захворювання COVID-19, з них 944 летальних випадків.

11 березня генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебрейесус  спалах COVID-19 у світі оголосив пандемію.  

Станом на 12 березня в Україні зареєстровано 1 лабораторно підтверджений випадок COVID-19. Кабінетом Міністрів України 11.03.2020 року запропоновано введення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також заплановано введення карантину в навчальних закладах строком на три тижні.

У звязку із поширенням COVID-19 у світі громадянам України рекомендовано тимчасово утриматися від поїздок до країн чи окремих територій держав, найбільш уражених вірусом (відповідні рекомендації щодо кожної з таких країн: https://bit.ly/2wFYj4O ). Особам, котрі уже перебувають в всередині країни рекомендується зважати на ризики, пов’язані з розповсюдженням вірусу, виявляти підвищену пильність, дотримуватися правил особистої гігієни, не контактувати з людьми з ознаками респіраторних захворювань. При симптомах, схожих на грип чи ГРВІ ( несподіване погіршення стану, підвищення температури тіла, нежить, кашель тощо) мінімізувати контакти з іншими людьми й невідкладно звернутися до медичного закладу.

Хто відповідно до визначення є контактною особою?

Контактна особа при випадку Covid-19 — особа, яка наразі не має симптомів, але яка контактувала, або ймовірно контактувала із особою, хворою на Covid-19. Особи, які мали прямий фізичний контакт з хворим на Covid-19 (наприклад, через рукостискання).

Особи, що мали незахищений прямий контакт із інфекційними виділеннями (наприклад через кашель, торкання використаних паперових хустинок голими руками тощо).

Особи, які контактували особисто з хворими на Covid-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин.

Особи, які перебували у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для переговорів, зал очікування лікарні тощо) з хворими на Covid-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин.

Пасажири літака, які сиділи на відстані двох місць (у будь-якому напрямку) від хворого на Covid-19, супутники або особи, які надають догляд та члени екіпажу, що обслуговують в тій частині літака, де розміщений індексний випадок (якщо тяжкість симптомів або пересування хворого вказують на більш велику експозицію, контактними можуть вважатися всі пасажири секції або всі пасажири літака).

Згідно рекомендації Європейського центру з профілактики та контролю захворювань, особам котрі повернулися з країн де зареєстровано випадки COViD-19, зокрема пасажири, що прибули з епідеміологічно неблагополучних районів, варто «самоізолюватися» на 14 днів.

 Самоізоляція – це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).

Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

Як підготуватись до самоізоляції?

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.

Збережіть контакти вашого лікаря, та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

Що робити якщо в Вас з’явились симптоми?

Якщо під час самоізоляції у Вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою до свого сімейного лікаря по телефону та дотримуйтеся рекомендацій котрі він надасть.

Жителі області, у разі неможливості отримати консультацію свого сімейного лікаря/терапевта або педіатра, можуть дізнатися детальніше про симптоми та заходи профілактики, захисту від коронавірусу за телефоном «103».