17 вересня 2018 року розпочався третій етап підготовки фахівців з інтервенційної (прикладної) епідеміології (ППЕ-Укр) – польові дослідження, від ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» приймає участь завідувач вірусологічної лабораторії Ольга Полухтович.

16 резидентів, серед яких епідеміологи, працівники лабораторій лабораторних центрів МОЗ України, управлінці Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства оборони України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на чолі з керівництвом і за підтримки регіональних менторів Програми закріплять на практиці навички, здобуті у перших двох модулях вивчення біостатистики, дизайнів епідеміологічних досліджень, роботи з програмою «ЕпіІнфо», іншого.

В ході польових робіт увага зосереджена на швидкій оцінці чутливості системи епіднагляду до виявлення випадків дифтерії в Чернівецькій області.

Результати дослідження планується використати для удосконалення системи епідеміологічного нагляду як на регіональному, так і на національному рівнях.

ППЕ-Укр реалізується в країні за ініціативи Державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» підтримки Центрів контролю за захворюваннями (CDC Atlanta), Агентства зі скорочення військової загрози міністерства оборони Сполучених Штатів Америки (DTRA), технічної підтримки ВООЗ.