06 грудня 2018 року в м. Києві, за участю фахівців Інституту тропічної медицини імені Бернарда Нохта відбулась робоча нарада «Актуальні питання епідеміологічного нагляду за вірусними особливо небезпечними інфекціями», а саме гарячка Денге, Чикунгунья, Західного Нілу, Узуту та інше.. В нараді взяли участь в.о. директора  ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» Наталія Янко та завідувач вірусологічної лабораторії Ольга Полухтович.

Нарада відбулась за участю Генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Володимира Курпіти, радника з питань науки посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Михайла Лещенка, заступника Генерального директора ЦГЗ МОЗ Романа Родина, завідувачки вірусологічною референт-лабораторією ЦГЗ МОЗ Ірини Демчишиної, завідувача кафедри інфекційних хвороб НМУ ім. О.О. Богомольця Ольги Голубовської, епідеміологів та завідувачів вірусологічних лабораторій обласних лабораторних центрів МОЗ України, клініцистів. На нараді були представлені Німецька програма біобезпеки в Україні та організація вірусологічної діагностики в Інституті тропічної медицини імені Бернхарда Нохта. Захід дозволив актуалізувати найбільш значимі питання щодо епідеміологічного нагляду, а також проблеми, пов’язані з реєстрацією та обліком інфекційних хвороб, що викликані збудниками особливо небезпечних вірусних інфекцій, та сприятиме покращенню інформування щодо сучасних методів лабораторної діагностики особливо небезпечних вірусних патогенів.

Обговорені питання напрямків реформування лабораторної мережі в Україні, особливості поширення та діагностики трансмісивних захворювань вірусної етіології; покращення діагностики та проведення серомоніторингу Крим-Конго геморагічної гарячки та хантавірусної інфекції в Україні, а також впровадження лабораторної діагностики гарячки Західного Нілу в Полтавській та Запорізькій областях, особливості трансмісивних зоонозів в Україні, організація епідеміологічного нагляду за інфекційними захворюваннями, що мають міжнародне значення.