• Завершено епідеміологічне  розслідування спалаху сальмонельозу після поминального обіду в м. Ківерці. Встановлено, що готові страви  контаміновані сальмонелою працівником  закладу  харчування — бактеріоносієм. До епідеміологічного розслідування залучена  Держпродспоживслужба Ківерцівського району за участю якої  проведені  адміністративно-запобіжні заходи: надано приписи про усуненню причин та умов, що сприяють  вчиненню порушень  санітарного законодавства, прийнято рішення про тимчасове припинення діяльності закладу харчування, складено протоколи про порушення ЗУ «Про забезпечення  санітарного та епідемічного благополуччя  населення», ЗУ «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин». В даний  час  перехворілі особи проліковані, проходять  контрольні обстеження перед випискою з інфекційного відділення.
  • Залишається нестійкою епідемічна ситуація щодо хвороби Лайма: за медичною допомогою звернувся чоловік віком 26 років, мешканець  Камінь-Каширського району, котрому діагностовано хворобу Лайма. Під час епідрозслідування встановлено, що на початку липня хворий постраждав від нападу кліща під час сезонних робіт в Республіці Польща. Кількість звернень у лікувально-профілактичні заклади області з приводу покусів кліщами не зменшується. За тиждень звернулось 18 осіб, в тому числі 6 дітей, що знаходиться на рівні попереднього тижня.
  • Зареєстровано другий випадок захворювання на лептоспіроз в області: захворів мешканець Горохівського району віком 38 років, котрий постраждав від укусу щура при проведенні сільськогосподарських робіт. Через три дні після покусу у хворого з’явились головні болі, м’язеві болі в ногах, загальна слабкість, підвищення темпеатури тіла до 390С. За медичною допомогою чоловік не звертався, протягом тижня лікувався вдома самостійно. Оскільки стан здоров’я не покращувався, хворий був госпіталізований в обласну інфекційну лікарню з діагнозом «Лептоспіроз?», де і продовжує лікування. Епідеміологічне розслідування даного випадку триває.
  • Проведені заходи реагування та оцінювання ризиків щодо двох осіб, котрі постраждалих від укусів тварин: в Ківерцівському районі покуси наніс власний кіт, а в м. Луцьку чоловік постраждав від невідомої собаки.
  • Кількість хворих на кір за останній тиждень становила 15 осіб, із них третина в м. Луцьку. Від 1 до 3 хворих виявлено в Рожищенському, Володимир-Волинському, Локачинському, Ковельському районах та м. Нововолинськ. Захворіло 8 дітей та 7 дорослих, госпіталізовано 7 осіб. З початком навчального року епідеміологічна ситуація може погіршитись тому важливо захистити себе і зробити щеплення дитині до початку навчального року.

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».