Епідемічна ситуація щодо хвороби Лайма залишається нестійкою. За останній тиждень зафіксовано 6 випадків цієї хвороби. За медичною допомогою з проявами кліщового бореліозу звернулись волиняни з Ратнівського, Маневицького районів та м. Луцька. Серед захворілих четверо дорослих, котрі зазнали нападу кліща при перебуванні в лісах Маневицького та Ратнівського районів. Усі видалили кліща самостійно, до медичних закладів не звертались.

Серед постраждалих двоє дітей віком 12 та 14 років. Під час епідеміологічного розслідування встановлено, що один із захворілих наприкінці липня катався на велосипеді та відпочивав в парку ім. Л.Українки в м. Луцьку. Після прогулянки відмітив слід від укусу комахою.  Через кілька днів почервоніння в місці покусу збільшилось в діаметрі, лікувався самостійно. Оскільки стан дитини погіршувався, батьки звернулись за медичною допомогою. Хворий  госпіталізований з діагнозом «Хвороба Лайма» в інфекційну лікарню. Інший хлопчик відпочивав в Буковелі, де і помітив слід від укусу комахою. Через місяць почервоніння в місці покусу значно збільшилось, що вимусило звернутися за медичною допомогою. Дитині встановлено діагноз «Хвороба Лайма», хворого госпіталізовано.

Загалом, з початку року на хворобу Лайма захворіло понад 30 волинян.

Щотижнево  у лікувально-профілактичні заклади області звертаються люди з приводу нападів кліщів. За останній тиждень зареєстровано 11 звернень, в тому числі 4  серед дітей. Всього у 2019 році постраждало 417 осіб, із них 151 дитина.

Щоб не стати жертвою кліща, варто дотримуватись кількох простих порад:

  1. У своєму дворі вдома або на дачі регулярно косіть траву, адже кліщі, як правило, живуть неподалік лісів і полів.
  2. Подбайте про одяг на природу чи прогулянку у парку. Варто одягати щось на голову, світлий однотонний одяг з довгими рукавами і довгі штани, які щільно облягають тіло – на світлому легше виявити кліща, а одяг, що облягає, захистить від проникнення комахи на шкіру.

3.Оглядайте себе, дітей та домашніх улюбленців на предмет кліщів. Огляд варто повторювати кожні 2 години прогулянки та після того, як повернулись додому. Також перевірте усі речі, які принесли з прогулянки – сумки, пледи та інше.

  1. На природі для відпочинку краще очистити місце від сухої трави, гілок, хмизу.
  2. Використовуйте для захисту від цих небезпечних комах аерозолі та креми, які відлякують кліщів.

За останній тиждень з приводу укусів тваринами за медичною допомогою звернулось 3 дітей віком від 2 до 11 років. Всі постраждалі мешканці м. Луцька, проте, перебували  в гостях у Ківерцівському (2 випадки) та Любомльському районах. У всіх випадках укуси нанесені домашніми улюбленцями та спровоковані неправильним поводженням з тваринами.

Наголошуємо! Якщо тварина нанесла укус або інші пошкодження, за нею слід наглядати протягом 10 днів, щоб встановити чи була вона хворою, коли наносила травми. Це пояснюється тим, що вірус сказу з’являється в слині зараженої тварини за 10 днів до появи хвороби. Якщо за цей період тварина залишилася здоровою, то зараження людини не відбулось.

Якщо вас укусила чи обслинила тварина (особливо дика чи безпритульна):

  • негайно зверніться до лікаря! Якщо тварина домашня, попросіть власника надати документи, що підтверджують її щеплення;
  • ретельно промийте рану протягом щонайменше 15 хв мильною водою, мийними засобами, дезінфектантами для обробки ран;
  • після цього неодмінно зверніться по медичну допомогу.

— Кір продовжує реєструватись серед мешканців Волині. За останній місяць додалось ще 35 хворих, з них половина дітей. Найбільше людей захворіло в м. Луцьку, Рожищенському та Ковельському районах. Загалом, з початку року, занедужало 2168 волинян. Тимчасове зниження захворюваності на кір влітку відбувається завжди. Проте кір не відступає. На Закарпатті п’ятирічний хлопчик, котрий не міг бути вакцинований через протипоказання, помер від кору. Це вже дев’ятнадцятий летальний випадок в поточному році. У сім’ї хлопчика на кір спершу захворів його старший брат, котрий також не був вакцинований, проте жодних протипоказань до вакцинації не мав. Тому так важливо зробити щеплення та захистити дітей. Особливої актуальності це набуває з початком навчального року, коли формуються нові колективи, збільшується тривалість перебування в приміщеннях значної кількості людей і підвищується ризик  поширення інфекції.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».