• Зареєстровано шостий спалах гострої кишкової інфекції в області, з них 5 пов’язані із закладами громадського харчування.  На цей раз отруїлося  9 осіб (серед них троє дітей), котрі відвідували кафе «Базилік» у м. Луцьку. У всіх захворілих відмічалися виражені розлади травлення, підвищення температури тіла до 39 — 40°С. Для з’ясування причин та обставин виникнення спалаху, проводиться комплекс протиепідемічних і профілактичних заходів. Проведено епідеміологічне обстеження закладу та лабораторні дослідження.  Для дослідження відібрані зразки харчових продуктів, води та відібрані зразки з зовнішнього середовища. За рекомендацією лабораторного центру, на період епідеміологічного розслідування харчова потужність  припинила роботу. Проведено опитування всіх постраждалих.  Проінформовано органи влади, зацікавлені служби. Для вжиття заходів щодо усунення порушень санітарного законодавства, причин та умов виникнення та поширення інфекційних захворювань залучено до епідеміологічного розслідування  держпродспоживслужбу міста. Епідеміологічне розслідування триває.
  • Залишається нестійкою епідемічна ситуація щодо хвороби Лайма: за тиждень зареєстровано один випадок цього захворювання. За медичною допомогою звернулася мешканка Ківерцівського району віком 38 років. Жінка кліща не помітила, проте, відчула печію на зовнішній стороні ноги. Згодом на місці ймовірного укусу, з’явилися  набряк та почервоніння, які збільшувались в розмірах, досягши 20 см у діаметрі. Хвора госпіталізована для проведення відповідного лікування. Кількість звернень у лікувально-профілактичні заклади області з приводу покусів кліщами не зменшується. За тиждень звернулось 19 осіб, в тому числі 4 дітей, що знаходиться на рівні попереднього тижня.
  • Новий випадок лептоспірозу зареєстровано у м. Володимир-Волинський. Дівчина 16 років пов’язує свою недугу з купанням в озері Лісне (технічний природній водний об’єкт) у м. Володимир-Волинський. Захворювання, котре почалось із підвищення температури тіла до 39◦С та розладів травлення, ускладнилось гострим ураженням нирок та нирковою недостатністю. Діагноз «Лептоспіроз» підтверджено у лабораторії особливо-небезпчних інфекцій обласного лабораторного центру.
  • Кількість хворих на кір за останній тиждень становила 8 осіб. По троє хворих зареєстровано в м. Луцьку та Рожищенському районі, по одному випадку — в м. Ковелі та Луцькому районі. Захворіло 4 дітей та 4 дорослих, госпіталізовано 2 дітей. І хоча це найнижчий рівень захворюваності з початку року, але говорити про те, що кір відступає зарано. Для успішного подолання спалаху кору необхідно забезпечити належне охоплення щепленнями всіх підлягаючих не тільки серед дітей, а й серед дорослих.
  • Нагадуємо для батьків, завідувачів закладів дошкільної освіти та директорів шкіл, наявність щеплень за календарем — це обов’язкова вимога для відвідування дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідно до ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» «Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється».
  • Проведені протиепідемічні заходи у домашньому вогнищі  Ківерцівського району, де виявлено сказ кота. В ході проведеного епідрозслідування встановлено, що потерпіла підібрала хворе кошеня на вулиці та лікувала самостійно. Оскільки тварина загинула, було призначено проведення відповідних досліджень і підтверджено сказ кота. Наразі господарка тварини отримує        курс профілактичних щеплень проти сказу. Медичними працівниками проводяться подвірні обходи з метою виявлення осіб, котрі могли контактувати з хворою твариною та роз’яснювальна робота щодо профілактики сказу. Провакциновано проти сказу тварин в господарстві, де утримувався хворий кіт, проведені дезінфекційні заходи. Спостереження за осередком триває.

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».