Експерти американського Центру контролю та профілактики захворювань (CDC) повідомляють, що ризик поширення COVID-19 під час відпочинку на пляжах пов’язаний із скупченням людей. Збудник коронавірусної інфекції здатен передаватися від людини до людини незалежно від того, знаходяться вони у воді, чи перебувають на суші.

Заразитися COVID-19 можна від людини, інфікованої вірусом. Хвороба передається, здебільшого через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота під час кашлю, чхання або розмови. Тобто, якщо ви плаваєте, а людина поруч з вами кашляє, ви можете вдихнути ці краплі і, відповідно, інфікуватися.

Захиститися від коронавірусу SARS-CoV-2 допоможе: дистанціювання, регулярне миття рук з милом або оброблення їх антисептиком із вмістом спирту, дотримання правил респіраторної гігієни.

       Експерти ВООЗ та CDC повідомляють про відсутність доказів поширення збудника COVID-19 через воду в басейнах, джакузі, СПА-центрах тощо. Дезінфікуючі засоби для очищення згубно на нього впливають.

Щодо відпочинку за кордоном: за кількістю активних випадків COVID-19 на 100 тис. населення країни поділяються на зони «зелену» та «червону».

Згідно з даними МОЗ, в Україні 69,2 активних випадків COVID-19 на 100 тис. населення. Україна в «червоної» зоні.  

В «зеленій зоні» — популярні туристичні напрямки Туреччина та Єгипет. А також Чехія, Греція, Польща, Хорватія, Італія Швейцарія, Австрія, Кіпр, Словенія, Словаччина, Угорщина, Грузія.  

Для осіб, які прибувають з країн «червоної» зони, обов’язкова 14-денна обсервація або самоізоляція. Припинити режим самоізоляції можна зробивши ПЛР-тест на COVID-19 та отримавши негативний результат.

Нагадуємо, що наша установа пройшла верифікацію  (відповідно до встановленої процедури Міністерством охорони здоров’я України),  та проводити  ПЛР тестування  для осіб, котрі вибувають та прибувають з-за кордону, з метою  дострокового припинення  самоізоляції в зв’язку з перетином державного кордону та доступ до системи внесення результатів в рамках електронного сервісу «Дій вдома».

Оформлення документації здійснюється фахівцями  обласного лабораторного центру (за адресою: м. Луцьк,  проспект Волі, 55) щоденно, крім вихідних днів,  з 8.30 до 17.00 год, перерва на обід з 13.00 до 14.00 год., тел..0332757780.

Вартість одного дослідження на  визначення  корона вірусу  SARS-CoV-2 методом ПЛР – 976,82 грн, забір матеріалу — 91,85 грн. 

Результат дослідження  видається наступного дня  замовнику, або на вказану електронну адресу.

Одночасно наголошуємо, особам з проявами захворювання та тим хто підлягає плановій госпіталізації відбір зразку матеріалів для тестування організовує лікуючий лікар, який направляє на госпіталізацію або безпосередньо в закладі охорони здоров’я, або через направлення мобільної бригади за місцем перебування пацієнта. Відповідно до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28 березня 2020 року № 722 та змінами внесеними наказом МОЗ №1227 від 25.0.2020р.,  тестування на наявність коронавірусу SARS-CoV-2 методом ПЛР, цим категоріям осіб, проводяться безкоштовно.