Знову в Україні зареєстрована смерть від лептоспірозу. На початку літа через пізнє звернення за медичною допомогою в м. Києві виявлено смертельний випадок від лептоспірозу, тепер на львівщині померла молода людина. Встановлено, що зараження відбулось в кінці вересня після відвідування тернопільщини, де чоловік відпочивав на березі водойми, купався та рибалив. Після повернення  додому людина відчула себе погано, в той же час по допомогу до медиків не звертався, а лікувався самостійно. Лише на сьомий день від початку захворювання швидкою госпіталізований до Львівської обласної інфекційної лікарні, але попри зусилля медиків, через відмову нирок, врятувати пацієнта не вдалося.

На території Волині щорічно реєструються поодинокі випадки захворювання людей на лептоспіроз, т.ч. 1 летальний (у 2016р.). Характерно, що понад 90% захворілих в анамнезі мали контакт з водоймами (під час проведення сільськогосподарських робіт чи відпочинку). Проведеним обласним лабораторним центром моніторингом визначено до 100 природних вогнищ лептоспірозу майже у всіх районах, що є потенційною загрозою для подальшого розповсюдження цієї інфекції на території нашої області.

Тому, варто ще раз нагадати, що лептоспіроз — це гостре інфекційне захворювання з групи зооантропонозів, яке спричиняється лептоспірами і характеризується: ураженням м’язів, а головне печінки і нирок та супроводжується хвилеподібною гарячкою. З моменту зараження до початку ознак хвороби проходить від 6 до 20 днів. Захворювання починається гостро: підвищується температура тіла до 39-400 С, хворі відчувають сильний головний біль, слабкість, та характерно, з’являється різка болючість у литкових м’язах.

Джерелом інфекції для людей є хворі і перехворілі тварини (домашні і дикі), в основному — мишовидні гризуни (щурі, польові миші, землерийки), які є носіями збудника лептоспірозу у природних умовах, виділяючи збудник із сечею в навколишнє середовище, забруднюючи воду та все навколо. В організм людини збудник проникає через пошкоджену шкіру і слизові оболонки порожнини рота, очей, носа. Відповідно, заразитися лептоспірозом можна під час купання, риболовлі, а також при вживанні води з відкритих водоймищ, а ще при проведенні сільськогосподарських робіт при зборі урожаю тощо.

Враховуючи вищенаведене, лікарі обласного лабораторного центру ще раз застерігають та наголошують:

         — забезпечити відповідний захист від гризунів місць проживання людей та особливо джерел водопостачання;

       — проводити дератизацію приміщень та захищати харчові продукти та воду  від проникнення гризунів.

        — не  використовувати воду з відкритих водойм для пиття, миття овочів, фруктів, чи приготування їжі;

        — використовувати засоби індивідуального захисту при проведенні сільськогосподарських робіт, зборі урожаю тощо.

       В разі  появи ознак хвороби (особливо різкої болючості литкових м’язів та високої температури тіла) – негайно звертатись до лікаря за місцем проживання, не займатись самолікуванням. Звернення за медичною допомогою у перші дні появи згаданих вище симптомів – сприяє швидкому одужанню без важких ускладнень, що можуть привести до загибелі хворого.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».