На базі ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» триває тренінг – воркшоп із основ  методу полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР), біобезпеки та біозахисту. У ньому беруть участь фахівці  центру – відділення бактеріологічних і відділення вірусологічних та біологічних досліджень.

Відбулися теоретичні заняття щодо основ ПЛР, методів екстракції нуклеїнових кислот і контролів ПЛР-аналізу. Ці питання учасники відпрацьовують і під час практичних занять.  Загалом вони вдосконалюють навички лабораторних досліджень, починаючи з організації робочого місця, використання обладнання та реакційних сумішей і до контролю якості в ПЛР-лабораторії.

Велику увагу приділено питанням біобезпеки в лабораторії, діям у разі контамінації.  

Заняття проводить експерт із лабораторної діагностики Всесвітньої організації охорони здоров’я Лора Чернишова.

На завершення тренінгу учасники пройдуть тестування для оцінки рівня здобутих знань та отримають сертифікати.  

Такі тренінги є частиною роботи ВООЗ щодо покращення національного та регіонального потенціалу для діагностики актуальних на сьогодні інфекцій (наприклад, із водним механізмом передачі, особливо небезпечних інфекцій, COVID-19).

Висловлюємо подяку ВООЗ та Л.Чернишовій  за надану можливість фахівцям-вірусологам і бактеріологам підвищити свій професійний рівень та забезпечувати високу якість лабораторних досліджень.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та МОЗ України.