ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» інформує мешканців та гостей Волині, що обласним лабораторним центром та його структурними підрозділами на місцях, з метою запобігання виникнення захворювань, здійснюється епідеміологічний моніторинг об’єктів довкілля місць масового відпочинку на водоймах області, найбільша кількість з яких розміщені у Шацькому районі.  

Дослідження води відкритих водойм проведені у 69 рекреаційних місцях, в т.ч. 36 пляжах.

На сьогодні не відповідає гігієнічним нормативам (більше у 2 – 5 разів) за мікробіологічними показниками вода: річки Турія на пляжі м. Ковеля та рекреаційній зоні Ковельського водосховища; ставка у селищі Локачі; озера Велимче на пляжі Соловичівської сільради Турійського району. Вказані об’єкти можуть нести ризики здоров’ю людей.

З метою збереження здоров’я, недопущення виникнення захворювань серед населення, для проведення комплексу заходів щодо виявлення причин забруднення води відкритих водойм та їх усунення, результати надані органам місцевого самоврядування з відповідними рекомендаціями.

 З метою вжиття заходів реагування поінформовано територіальні управління Держпроспоживслужби. Інформація щодо вжитих заходів реагування з даних питань від контролюючих служб не надходила.

Відхилень за паразитологічними показниками грунту (піску) не виявлено.

Місця стихійного відпочинку на берегах водойм, які мешканці обирають для відпочинку, можуть нести загрозу здоров’ю.