За запрошенням головного санітарного інспектора Польщі та Вармінсько – Мазурського Воєводства,  в. о. директора   ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталія Янко 20-22 травня 2019 року взяла участь в Х міжнародній науковій конференції «Загрози громадського здоров’я», котра відбулась в м. Піш Республіки Польща. Захід проходив під патронатом Головного Санітарного Інспектора Вармінсько – Мазурського Воєводства та Воєводського Об’єднання Промислової Медицини у Ольштині та стосувався громадського здоров’я і транскордонного співробітництва у профілактиці інфекційних захворювань. Під час конференції розглядались питання імунопрофілактики, профілактики природно-вогнищевих, професійних хвороб, нозокоміальних, нейроінфекцій та небезпеки в продовольчій сфері.

Захід став майданчиком для зустрічі представників установ громадського здоров’я, медичних, ветеринарних університетів та закладів  охорони здоров’я.

Наталія Янко представила спільну роботу лікарів-епідеміологів, лікарів-вірусологів ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» на тему: «Епідеміологічна характеристика захворюваності на кір у Волинській області та Україні, прогноз епідемічної ситуації». В доповіді проаналізовано причини та ризики спалаху кору, котрий виник в Україні у 2018р., звернуто особливу увагу на проведені заходи для попередження епідемічних ускладнень. Вивчалось питання можливої співпраці щодо епідемічного нагляду та оцінки ризиків  розповсюдження кору для запровадження швидких відповідних заходів.

         Загалом, конференція сприяла обміну науковою інформацією, що допоможе встановити партнерські відносини для підвищення рівня біобезпеки та біозахисту, а також покращення розуміння ризиків в різних галузях громадського здоров’я.