ДУ «Волинський  обласний  лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я  України» інформує  про хід  епідрозслідування   спалаху ротавірусної інфекції в  ЗОШ №2 смт Маневичі.

Станом на 06.12.2016 року діти в задовільному стані виписані  з інфекційних відділень, остаточний діагноз «ротавірусна інфекція».

Проведення протиепідемічних заходів по локалізації та ліквідації вогнища завершується. Нові  випадки захворювань не реєструються.

За даними  вірусологічних  досліджень антиген   ротавірусу виділено у 5 дітей, у питній воді вірус не виявлено.

Враховуючи  динаміку розвитку  спалаху, встановлено контактно- побутовий механізм  поширення захворюваності, який реалізувався в результаті  порушення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму в школі в частині дотримання  учнями  правил особистої гігієни.

Джерелом  захворювань ймовірно послужив  учень, який захворів першим і в початковій  стадії  хвороби  відвідував школу з  проявами  респіраторної інфекції.

В школі силами Маневицького міжрайонного відділу ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України»  проведена заключна  дезінфекція, впроваджено дезінфекційний режим. Працівниками школи встановлено посилений нагляд за дотриманням особистої гігієни  серед дітей.