Сьогодні, 18 серпня Головний державний санітарний лікар області Наталія Янко взяла участь в нараді при голові Луцької районної державної адміністрації на тему «Вакцинація: виклики та відповіді».

На нараді з головами територіальних громад та керівниками закладів охорони здоров’я Луцького району виступили голова Луцької райдержадміністрації Володимир Кец, заступниця голови Волинської облдержадміністрації Людмила Тимощук.

 Наталія Янко доповіла про стан епідемічної ситуації в області та Луцькому районі зокрема, зупинилась на ризиках і прогнозах поширення нового мутованого штаму коронавірусу «Дельта» та важливості вакцинації  проти COVID-19.

За даними моніторингу, протягом останнього місяця захворюваність у Волинській області знаходиться на  спорадичному міжсезонному  рівні.

Проте епідемічна ситуація поступово ускладнюється. Абсолютні цифри – кількість хворих та госпіталізованих – на відносно невисокому рівні. Однак динаміка поширення вірусу зростає. Відбуваються зміни і в структурі захворілих, на сьогодні переважають особи віком до 50 років, в тому числі зросла кількість захворілих дітей.

Ми прогнозуємо погіршення епідситуації вже на початку вересня, що пояснюється закінченням періоду відпусток та поверненням дітей та дорослих в організовані колективи та навчальні заклади.

З початку епіднагляду на Волині лабораторно підтверджено 62,4 тис. випадків COVID-19, з них понад 35 тис. в Луцькому районі.  Померло 1205 осіб, з них 647 мешканців Луцького району (53%).

За минулу добу на Волині зареєстровано  13  випадків захворювання на COVID-19, з них 11 хворих в Луцькому районі:

  • Луцька ТГ – 6
  • Ківерцівська ТГ – 1
  • Підгайцівська ТГ – 1
  • Рожищенська ТГ – 2
  • Цуманська ТГ – 1

Станом на сьогодні в області понад 120 активних випадків COVID-19.  Проте, жодного випадку захворювання серед щеплених двома дозами, а тим більше померлих, не виявлено.

Імунізація населення проти коронавірусної хвороби COVID-19 є найважливішою складовою у подоланні гострої фази пандемії коронавірусної хвороби COVID-19. Метою вакцинальної кампанії є охоплення щепленнями не менше 70 – 80% населення для запобігання погіршення епідемічної ситуації та вимушеного запровадження карантинних обмежень.

Однією із найважливіших складових епіднагляду за COVID-19 є тестування, яке критично важливе для запобігання і контролю поширення COVID-19.

  За даними моніторингу протягом останнього тижня захворюваність на грип та ГРВІ знаходилась на сезонному рівні.    Проте, викликає занепокоєння недостатнє охоплення тестуванням саме цієї категорії хворих. За даними моніторингу, у Луцькому районі лише  30% хворих ГРВІ обстежується методом ПЛР.

  Зважаючи на епідемічні ризики, в зв’язку з недообстеженням підлягаючих контингентів, можуть бути пропущені нові випадки штаму SARS-CoV-2 Delta, а також кластерні поширення хвороби в територіальній громаді.

При погіршенні епідемічної ситуації будуть вимушено запроваджуватись обмеження для невакцинованих громадян. Так, працюватимуть лише ті школи, де вакциновано не менше 80% вчителів. Можливо, аналогічні обмеження будуть запроваджені для транспортників, підприємств громадського харчування та комерційних або комунальних структур, співробітники яких безпосередньо контактують з населенням. Заклади культури зможуть працювати під час локдауну, але для цього потрібна вакцинація персоналу. Така практика у всьому світі.         

Особливо важливо вакцинуватися людям із груп ризику — старшим 60 років, із супутніми захворюваннями, як-то онкологічні недуги, серцево-судинні захворювання, діабет, а також рідним та людям, які проживають із ними або доглядають за ними.

Особливої уваги потребує вирішення питання вакцинації осіб за професійною ознакою (освітяни, медики, працівники соціальної сфери).

Учасники наради обговорили хід вакцинальної кампанії в Луцькому районі, забезпеченість вакциною закладів охорони здоров’я та підбили підсумки моніторингових перевірок щодо ведення вакцинальної кампанії на території району.

Наталія Янко наголосила, що запорука успіху лише у спільній співпраці медиків, місцевої влада, ЗМІ, релігійних спільнот. Лише разом можна досягти високих результатів вакцинації. Саме у вашій компетенції вирішення питань довезення до пунктів щеплень мешканців віддалених сіл, розміщення навігації до платформ вакцинації, розповсюдження вакцинальних інформаційних матеріалів в громадському транспорті, місцях масового перебування людей.

 

 

Пам’ятайте, що лише особистим прикладом можна спонукати людей до вакцинації, це стосується працівників ОТГ, громадських діячів та інших відомих представників громади.

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та сайт МОЗ України.