У зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації з кору в країні, 07 липня 2017 року в приміщенні Управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації відбулася нарада за участі усіх регіонів у відеоселекторному режимі, на яку запрошувались керівник обласного лабораторного центру МОЗ України, керівники структурних підрозділів з питань охорони здоров’я.

Нині в Україні спостерігається черговий прогнозований епідемічний підйом захворюваності на кір, який пов’язаний із низьким охопленням профілактичними щепленнями дітей та з циклічністю цього захворювання.

Показники захворюваності стрімко зростають і станом на 30.06.2017року зафіксовано вже 1043 випадки кору, 755 із них – це діти. Аналіз випадків захворювання вияв, що 65% хворих не отримала жодного щеплення проти кору, ще у 14 % відсутні дані про щеплення, що також розцінюється як не щеплений контингент. В епідпроцес залучено 17 областей України. За даними моніторингу інфекційної захворюваності найбільша кількість захворілих зареєстровано у Одеській, Івано-франківській та Тернопільській областях. Від ускладнень кору померло 2 дітей в Одеській області віком 2 і 4 роки, які не були прищеплені. Кількість спалахів цього захворювання зросла до 17 внаслідок яких постраждало 127 осіб, 113 із них діти.

Для контролю епідемічної ситуації з кору, враховуючи неблагоприємний епідемічний прогноз з усіма учасниками селекторної наради було обговорено  епідемічні ризики, необхідність вжиття профілактичних та протиепідемічних  заходів для недопущення  поширення кору в Україні.

Довідково.

На Волині в даний час випадків кору не зареєстровано, але враховуючи ситуацію в Україні, нами прогнозується загострення епідемічної ситуації вже найближчим часом.

Нагадуємо, що єдиним захистом від кору є щеплення. В області достатня кількість вакцини для проведення імунопрофілактики.

Не зволікайте, захистіть своїх дітей.