16-20 квітня 2018 року у місті Києві відбувся Третій щорічний регіональний науковий симпозіум в рамках концепції «Єдине здоров’я» за підтримки Програми зменшення біологічної загрози в Україні котра виконується «Black  & Veatch Special projects corp» у співпраці із Metabiota. Лікарі ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» активно долучились до наукової спільноти більш ніж десяти країн світу та представили результати своїх досліджень на симпозіумі. Зокрема, нашу установу представляли: кандидат медичних наук, заслужений лікар України,  в.о. директора   Наталія Янко, заступник директора Лариса Дудковська,  завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Ірина Єнжиєвська, завідувач вірусологічною лабораторією Ольга Полухтович, біолог Світлана Супрунюк.

Симпозіум надав можливість представникам понад 80 установ України (науково-дослідні інститути, обласні лабораторні центри, медичні, ветеринарні та аграрні вузи) зібратися з метою огляду результатів науково-дослідних робіт, а також сприяв співпраці між науковцями із різних куточків України.

Захід щоденно розпочинався із основних сесій, котрі включали усні презентації. Крім того, учасники мали можливість представити короткі доповіді на паралельних сесіях із клінічної медицини та громадського здоров’я. В кінці кожного дня проводились постерні сесії, під час котрих учасники мали змогу поспілкуватися із фахівцями різних галузей та міжнародними експертами. На протязі усього часу представлено 52 усні презентації, 44 короткі доповіді та понад 300 постерів. Наприкінці роботи симпозіуму відбувся семінар з рецензування та відбору наукових робіт експертами. Наукові дослідження «Особливості епідемічного процесу сальмонельозу в  Україні на прикладі Волинської області», котрі оприлюднила Наталія Янко, були відібрані міжнародними експертами для написання наукової статті для публікації у міжнародних журналах.

Загалом, Симпозіум 2018 надав представникам української наукової спільноти майданчик для обміну науковою інформацією, що сприятиме підвищенню рівня біобезпеки та біозахисту, поширенню концепції «Єдиного здоров’я» в Україні, розвитку знань в галузі епідеміологічного нагляду, а також покращенню розуміння ризиків, пов’язаних із захворюваннями.