З великим ентузіазмом та завзяттям епідеміологи із західного регіону України  освоюють роботу електронної інтегрованої системи епідеміологічного нагляду за захворюваннями (EIDSS). Участь у тренінгу від Волинської області приймає завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України»  Ірина Єнжиєвська.

Система, котра вже з грудня може запрацювати в кожній області, призначена для зміцнення контролю і профілактики захворювань людини і тварин у межах Єдиної концепції охорони здоров’я та Міжнародних медико-санітарних правил.

EIDSS оперує даними про випадки захворювання та їх розслідування, агрегує дані з відповідним зразком, пов’язує лабораторні дані з випадками захворювань. Система збирає та розподіляє дані, повідомляє про події в режимі близькому до реального часу. Основні модулі системи охоплюють: розслідування випадків захворювань людини, тварин, спостереження за переносниками захворювань, базовий синдромний нагляд, лабораторний модуль, модуль нагляду за спалахами, адміністративний модуль і модуль аналізу, візуалізації та звітності (АВЗ), який включає геоінформаційну систему (ГІС).

Впровадження EIDSS надасть можливість відмовитись від численних паперових звітів, а головне дозволить оперативно виявляти спалахи інфекційних захворювань та реагувати на них у режимі реального часу.