4 листопада за участю міністра охорони здоров’я України Зоряни Скалецької, представників Центру громадського здоров’я України та бюро ВООЗ в Україні  World Health Organization UkraineСDСUNICEF Ukraine відбувся семінар з епідеміологічного нагляду за дифтерією для лікарів з усіх регіонів України.

У семінарі взяли участь лікар – епідеміолог відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Беата Серватович та завідувач бактеріологічною лабораторією ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України»  Наталія Крайванович.

Учасники семінару ознайомилися з клінічними, епідеміологічними і лабораторними критеріями визначення випадку дифтерії та проектом наказу МОЗ України «Порядок здійснення епідеміологічного нагляду за дифтерією»,  в якому висвітлені питання обліку та реєстрації хворих на дифтерію та осіб з підозрою на це захворювання.

На сьогодні, для забезпечення епідеміологічного благополуччя  щодо захворюваності на дифтерію є:

  • своєчасне виявлення, реєстрація та госпіталізація всіх підозрілих на дифтерію випадків;
  • своєчасна лабораторна діагностика до початку антибіотикотерапії;
  • виявлення та обстеження контактних осіб;
  • проведення заходів імунопрофілактики;
  • підвищення рівня знань медичних працівників з питань діагностики дифтерії;
  • обізнаність населення про небезпеку дифтерії та необхідність проведення щеплень.

Нагадуємо, що вакцинація від дифтерії дозволяє захистити себе і близький від тяжких наслідків хвороби. В області в наявності є  достатня кількість вакцини від дифтерії. Безоплатне щеплення можна отримати звернувшись до педіатра, терапевта чи сімейного лікаря, з яким у вас укладена декларація.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».