24-28 квітня 2017 року у місті Києві відбувся Регіональний Науковий Симпозіум в рамках концепції «Єдине здоров’я» та Семінар із рецензування та відбору наукових робіт за підтримки «Програми залучення до спільної біологічної діяльності» (ПЗСБД) в Україні, в якому активну участь прийняли фахівці ДУ «Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»: кандидат медичних наук, заслужений лікар України,  в.о. директора   Наталія Янко та завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Ірина Єнжиєвська.

Симпозіум надав можливість представникам 38 різних українських університетів, Міністерства охорони здоров’я, державних служб та Національної академії аграрних наук зібратися з метою огляду науково-дослідної діяльності на загальнонаціональному рівні, а також сприяння співпраці між науковцями з різних куточків України.

Захід щоденно розпочинався із сесій, які включали усні презентації. Роботи для представлення та розгляду попередньо були відібрані редколегією симпозіуму. В кінці кожного дня проводились постерні сесії, під час яких учасники мали змогу поспілкуватися із фахівцями різних галузей та міжнародними експертами. На протязі усього часу представлено 50 усних презентацій та понад 200 постерів. Наприкінці роботи семінару відбувся практикум з обміну науковою інформацією та рецензування робіт експертами.

Кандидат медичних наук, заслужений лікар України Наталія Янко представила результати наукових досліджень на тему «Активність природних вогнищ туляремії та лептоспірозу у Волинській області» та презентувала постер на вказану тему.

Лікар-епідеміолог Ірина Єнжиєвська представляла постер на тему: «Епідеміологічна характеристика захворюваності на кір у Волинській області та прогноз епідемічної ситуації».

Наукові дослідження, котрі оприлюднила Наталія Янко високо оцінені міжнародними експертами. ДУ «Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» запрошено для подальшої співпраці з експертами в рамках реалізації «Програми залучення до спільної біологічної діяльності».

Загалом, Симпозіум 2017 надав представникам української наукової спільноти майданчик для представлення результатів своїх науково-дослідних робіт та обміну науковою інформацією, що сприятиме підвищенню рівня біобезпеки та біозахисту, поширенню концепції «Єдиного здоров’я» в Україні, розвитку знань в галузі епідеміологічного нагляду, а також покращенню розуміння ризиків, пов’язаних із захворюваннями.