31 жовтня 2018 року відбулось засідання колегії Управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації в якому взяла участь керівник Волинського обласного лабораторного центру Наталія Янко з презентацією «Щодо епідемічної ситуації та заходи профілактики з окремих інфекційних захворювань».

Враховуючи епідемічну ситуацію з керованої групи інфекцій в Україні та області,  Наталія Янко звернула особливу увагу на захворюваність кором та заходи його профілактики.

По  рівню  захворюваності на кір  Волинь  входить в першу десятку областей. Ситуація щодо захворюваності на кір  в області є напруженою, ускладнюється виникненням спалахів та сімейних вогнищ.

За оперативними даними у 2018 році на Волині зареєстровано понад 1400 випадків кору, інтенсивний показник становить 136 на 100 тисяч населення, що перевищує середній показник по Україні майже у 2 рази.  Діти до 17 років становлять 70%. Найбільш  ураженою є вікова група від 1 до 9 років. Зареєстровано 67 спалахів кору — 22 в школах, 3 в закладах дошкільної освіти, 2 у професійно-технічних учбових закладах та 40 в побуті.  70% із загальної кількості захворілих не були щеплені проти кору або щеплені з порушенням календаря.

З початку жовтня 2018 року почався черговий епідемічний сезон грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій (далі ГРВІ). Захворюваність ГРВІ на Волині утримується на неепідемічному  рівні. З початку сезону перехворіло понад 14 тис. осіб, що знаходиться на рівні минулого року. Показник захворюваності нижчий від розрахункового епідемічного порогу на 26%. Найвищі  показники захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в місті Луцьку та Ковельському районі, найнижчий  – у Локачинському та Ратнівському районах. Із числа хворих, діти до 17 років становлять майже 71%.

У доповіді  вказано на епідемічні ризики, необхідність вжиття профілактичних та протиепідемічних заходів, що потребують посиленої уваги медичних працівників в частині  запобігання  інфекційних хвороб, збереження  здоров’я громадян.

Наталія Янко звернула увагу керівників медичних закладів на необхідність виконання Доручень голови облдержадміністрації від 16.05.2018р. №3132/17/2-18 «Про стабілізацію епідемічної ситуації в області», від 23 жовтня 2018 року «Про посилення протиепідемічних заходів в навчально-виховних закладах області в зв’язку зі спалахом кору» та «Плану заходів з питань захисту населення від захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в епідемічному сезоні 2018-2019рр. в Волинській області».

Прийнято відповідне рішення колегії.