28 лютого 2018 року в овальній залі приміщення обласної ради відбулось засідання  регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у режимі відеоселекторного зв’язку. Одним із питань, котрі виносились на розгляд, питання забезпечення санітарно-епідеміологчного благополуччя населення області у весняно-літній період 2018 року.  Керівник ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталія Янко доповіла про епідемічну  ситуацію  в області, звернувши особливу увагу на стан захворюваності керованою групою інфекцій, як таких, що викликають найбільші ризики для здоров’я волинян.

         «В Україні та області реєструється кір та прогнозується загострення епідемічної ситуації  щодо захворюваності на дифтерію та правець. Ситуація спричинена низьким  рівнем охоплення щепленнями не лише дитячого, а й дорослого населення.  Під час літнього оздоровлення будуть формуватись нові дитячі колективи, виникатимуть нові контакти, тому стан щепленості дітей та персоналу цих закладів має  важливе  епідемічне значення», — наголосила вона.

        Очільниця звернула увагу на те, що щорічно в області у весняно-літній період реєструються інфекційні хвороби, котрі передаються через укуси кровососних комах (особливо кліщів). Керівникам закладів освіти та науки, власникам закладів оздоровлення та відпочинку, управління лісового і мисливського господарства необхідно забезпечити проведення відповідних акарицидних обробок у місцях, відведених для відпочинку людей.

         Також відмічено, що в літній період є небезпека виникнення спалахів, викликаних інфекціями діарейної групи. Дану інформацію необхідно врахувати в оздоровчий період, оскільки для   дитячих організованих закладів характерні високі ризики щодо епідемічних ускладнень. В області  за 2017 рік  зареєстровано спалахи, пов’язані як з діарейною групою інфекцій, так і з крапельними інфекціями, що керуються засобами імунопрофілактики.  Причинно-наслідковий зв’язок  захворюваності сальмонельозом  з вживанням заварних  тістечок встановлено в м. Нововолинську. Матеріали для вжиття заходів направлені  до органу реагування — держпродспоживслужбі.

           Зокрема по спалаху вірусного гепатиту А в с. Піща  керівник відмітила, що   лікарі  Любомльського міжрайонного відділу ДУ «ВОЛЦ МОЗ України», медичні працівники  амбулаторії сімейної медицини с. Піща забезпечили    проведення протиепідемічних заходів  по локалізації та ліквідації вогнища та недопущення поширення інфекції серед школярів. Встановлено медичне спостереження за контактними, проведена заключна дезінфекція в осередках захворювання. Відділом освіти райдержадміністрації, дирекцією школи за рекомендацією лікарів-епідеміологів призупинено роботу харчоблоку школи, розроблено план заходів по локалізації та ліквідації осередку захворювання в школі, додатково закуплено миючі та дезінфікуючі засоби, посилено контроль за режимом прибирання в закладі та дотриманням правил особистої гігієни учнями, що зупинило поширення  інфекції в межах школи. Встановлено, що зараження  гепатитом  відбулось  контактно —  побутовим шляхом по родинних та  побутових  контактах.