20-24 травня 2019 року у Києві відбувся Четвертий щорічний регіональний науковий симпозіум в рамках концепції «Єдине здоров’я» за підтримки Програми зменшення біологічної загрози (ПЗБЗ) в Україні.

Захід став платформою для зустрічі представників понад 120 установ, включаючи науково-дослідні інститути, обласні лабораторні центри, медичні вузи, медичні академії післядипломної освіти, ветеринарні та аграрні вузи та заклади охорони здоров’я. Учасники з цих установ представляли Україну, Молдову, Білорусь, Вірменію, Грузію, Азербайджан та Пакистан.

Лікарі ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» третій рік поспіль долучаються до наукової спільноти та представили результати своїх досліджень на симпозіумі. Зокрема, нашу установу представляли: кандидат медичних наук, заслужений лікар України,  в.о. директора   Наталія Янко з темою: «Епідеміологічна характеристика кліщового лайм-бореліозу у Волинській області»,  завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Ірина Єнжиєвська з темою: 

«Епідеміологічні аспекти ситуації з кашлюку у Волинській області в порівнянні із динамікою захворюваності в сусідній Республіці Білорусь», завідувач вірусологічною лабораторією Ольга Полухтович з темою: «Аналіз даних епіднагляду за кором у Волинській області (Україна) за 2018 рік», завідувач відділенням організації епідеміологічних досліджень Олександр Гнатюк з темою: «Епідеміологічне значення тварин на поширення сказу у Волинській області за 2009-2018 роки» та біолог Світлана Супрунюк з темою: «Сучасна ситуація з токсокарозу на Волині» .

Захід щоденно розпочинався із основних сесій, котрі включали усні презентації. Крім того, учасники мали можливість представити короткі доповіді на паралельних сесіях із клінічної, ветеринарної медицини та громадського здоров’я. Під час симпозіуму проведені навчальні сесії з питань описової статистики, реагування на спалахи та ЕЛІССЗ. В кінці кожного дня проводились постерні сесії, під час котрих учасники мали змогу поспілкуватися із фахівцями різних галузей та міжнародними експертами.

Протягом Симпозіуму 50 дослідників презентували усні доповіді, та ще 40 учасників – короткі  доповіді на паралельних сесіях. До уваги експертної колегії представлено понад 450 постерних доповідей,  що дало змогу для українських науковців та практиків показати свої дослідження та отримати нові знання з пріорітетних трансмісивних захворювань, сучасні відомості щодо нагляду за хворобами спільними для людей та тварин, паразитарними хворобами,  інформацію про транскордонні захворювання та міжнародний біозахист.

Загалом, Симпозіум 2019 надав представникам української наукової спільноти майданчик для обміну науковою інформацією, що сприятиме накопиченню знань з нагляду за хворобами людей та тварин. Це забезпечить розуміння наявних ризиків для здоров’я, розвитку знань в галузі епідеміологічного нагляду, особливо коли мова йде про ризики, що спричиняють транскордонні захворювання для регіональної безпеки.

Лікарі-епідеміологи ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» щиро дякують організаторам Четвертого щорічного регіонального наукового симпозіуму в рамках концепції «Єдине здоров’я» за надану можливість прийняти участь та представити свої дослідження.