У зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації з кору в країні, для підвищення готовності до
запобігання його поширення та недопущення спалахів, за технічної підтримки Всесвітньої організації IMG-67ac5754cdf6bf16ae0117ab750dcc87-Vохорони здоров’я (ВООЗ) 18,19 грудня 2017 року в Луцьку відбулись тренінги з питань епідеміологічного нагляду за кором, краснухою та синдромом вродженої краснухи. Тренінг 20 грудня був присвячений епіднагляду за гострими в’ялими паралічами. У заході взяли участь лікарі-епідеміологи, вірусологи структурних підрозділів обласного лабораторного центру, лікарі-інфекціоністи, педіатри, лікарі загальної практики та сімейної медицини. Основним доповідачем та фасилітатором тренінгу була Голова національного комітету з верифікації елімінації кору та краснухи в Україні, завідувач кафедри епідеміології Національного медичного університету ім.. О. О. Богомольця Ірина Колеснікова. В склад тренерської команди увійшли доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО ім. П. Л. Шупика Федір Лапій та представник Управління громадського здоров’я МОЗ України Олександр Заіка.

Під час  тренінгу були обговорені наступні питання:

  • Аналіз даних епідеміологічного нагляду за корм, краснухою та синдромом вродженої краснухи в Україні 2012-2017рр..
  • Стандарти ефективності нагляду за кором, краснухою та синдромом вродженої краснухи, рекомендовані ВООЗ.
  • Оперативна інформація з епіднагляду за гострими в’ялими паралічами.IMG-015e089da30b550e49462de3fb3e0e98-V
  • Огляд глобальної та регіональної ситуації з ліквідації поліомієліту, стратегічні документи та нові вимоги.

Завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» Ірина Єнжиєвська ознайомила учасників тренінгу із станом епідемічної ситуації з кору та краснухи у Волинській області, показниками якості епідеміологічного
нагляду за поліомієлітом/гострими в’ялими паралічами.

Під час тренінгу розглянуті темати
чні дослідження з гострих в’ялих паралічів, опрацьовані практичні та ситуаційні задачі.

Присутні прийняли участь в обговоренні заслуханих питань, відбувся обмін думками, напрацьовані спільні шляхи реалізації профілактичних та протиепідемічних заходів у Волинській області.