У вересні 2021р. в м.Києві відбулася робоча зустріч організована командою Бюро ВООЗ в Україні присвячена розбудові потенціалу, обміну досвідом та плануванню діяльності епідеміологів з 12 обласних центрів контролю та профілактики хвороб. До участі  у зустрічі долучилась завідувач відділу досліджень біологічних факторів ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Хомутінкіна Валентина. 

 Під час зустрічі обговорювалися питання щодо розслідування випадків COVID-19 та спостереження за контактами. Учасники ділились досвідом щодо аналізу  епідеміологічних тенденцій, які було отримано протягом останніх місяців на обласному рівні, аналітичного потенціалу у кожній області, обмінювалися  інформацією про сильні сторони та виклики щодо епідеміологічного нагляду за COVID-19  в регіонах, а також планування подальшої співпраці  та технічної підтримки ВООЗ для областей.

 Представники Чернівецької та Одеської ОЦКПХ, в яких запроваджено пілотні проекти Go.Data, поділились досвідом  своєї роботи щодо організації та відстеження контактів на COVID-19, як однією з основних стратегій для переривання ланцюгів передачі коронавірусної інфекції та зменшення захворюваності та смертності, пов’язаної з COVID-19.

Представники ВООЗ в Україні наголосили на необхідності проведення регулярного аналізу епідемічної ситуації для своєчасного прийняття управлінських рішень на обласному та національному рівнях. Також поділились досвідом епіднагляду за COVID-19, прогнозами розвитку нової хвилі в світі, Україні та в розрізі регіонів. Першій п’ятірці регіональних епідеміологів з Львова, Тернополя, Чернівців, Одеси та Харкова вручено сертифікати про визнання їхніх зусиль, а іншим регіонам ВООЗ надалі надаватиме підтримку.

Проводились також тренувальні заняття з учасниками зустрічі обласних  центрів контролю та профілактики хвороб  по різним методам проведення аналізу захворюваності та підготовки презентацій щодо епідситуації, зокрема застосовуючи Epi-Info, картографування за допомогою Q-GIS та ін.

Дякуємо організаторам за можливість вдосконалити знання з питань епіднагляду за COVID-19 та набути нових практичних навичок щодо проведення інформаційно-аналітичної роботи.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та сайт МОЗ України.