Наталія Янко, кандидат медичних наук,  в.о. директора ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» прийняла участь у міжнародній конференції, котра проходила у м. Балтимор, штат Мері

ленд, США. Конференція організована агентством зменшення загрози (DTRA) США та американським товариством мікробіологів, тема конференції: «BIOTHREATS 2018 ASM» .

         У форматі сесій та презентацій спеціалістами департаменту охорони здоров’я та соціальних послуг Сполучених Штатів Америки, департаменту зменшення загрози Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки, а також науковими установами надано інформацію з питань зменшення біологічної загрози та недопущення пандемій. Основною метою наукових тапрактичних досліджень є встановлення глобальних загроз та захист людей. 

Обговорювались питання щодо ідентифікації та аналізу патогенів, котрі використовуються лабораторіями громадського здоров’я та іншими установами. Надані результати наукових досліджень щодо антибіотикорезистентності та пов’язані з цим ризики для людства.

         Досвід та законодавство європейський країн, Сполучених Штатів Америки щодо зменшення біологічних загроз, недопущення пандемій може бути використаний в побудові системи громадського здоров’я та створення єдиної системи зменшення біологічних загроз, як на законодавчому центральному, так і регіональному рівнях в Україні.