За запрошенням Агенства зменшення загрози (DTRA), Наталія Янко, к. мед. наук, керівник  Волинського обласного лабораторного центру МОЗ України, взяла участь у міжнародній конференції «Біологічні загрози 2020», котра проводилась у рамках концепції «Єдине здоров’я» за підтримки Програми зменшення біологічної загрози 2020 ASM Biothreats.

Зустріч відбулась наприкінці січня в м. Арлінгтон, штат Вірджінія, США. Конференція надала можливість професіоналам у галузі біозахисту, біобезпеки та біологічних загроз обмінятися знаннями, результатами досліджень та досвідом, що сформують майбутнє такої важливої сфери діяльності. Програма заходу включала питання, що стосуються новітніх досягнень і технологій, зосередивши основну увагу на можливості поділитися науковою інформацією в галузі епідеміологічного нагляду, а також покращенню розуміння ризиків, пов’язаних із емерджентними захворюваннями.

Наталія Янко представила аналіз епідемічного процесу природно-вогнищевих захворювань, характерних для України, Волині та країн – сусідів Європейського регіону. Метою дослідження була оцінка еволюційних змін епідемічного процесу зооантропонозних захворювань, аналіз циркуляції їх збудників між різними джерелами та людиною, а також оцінка епідемічних ризиків. Вивчалось питання можливої співпраці щодо епідемічного нагляду та оцінки ризиків розповсюдження інфекційних захворювань для запровадження швидких відповідних заходів.

         Загалом, конференція сприяла обміну науковою інформацією, досвідом співробітництва з експертами у багатьох сферах, а саме, зменшення біологічної загрози, дослідження особливо небезпечних патогенів, розробці матеріалів і засобів з основних планів дій у питаннях з біозагроз.