«Всі ми працюємо в екстремальних умовах найбільшої у світі епідемії. Світ змінився і ніколи вже не буде таким, як був. Настав час переосмислити реальність і знайти спосіб пристосуватися до нових умов COVID-19 і не тільки. Саме тому прийшов час зібратися всім мислячим людям, які переймаються питаннями пест контролю і біобезпеки та обговорити ситуацію»  — під таким гаслом 25 вересня 2020 р. в м.Київ відбулась Конференції «Пест контроль – складова  біобезпеки в умовах пандемії».

Питання біобезпеки, як в галузі охорони здоров’я так і в інших відомствах є дуже актуальним. Щоб убезпечити себе від інфікування, варто сумлінно дотримуватися рекомендацій ВООЗ, зокрема, що стосуються дезінфекції, яка є однією з ланок пест-контролю. В умовах пандемії Пест — контроль – важлива складова біобезпеки.

Участь в заході прийняли представники науки — провідні фахівці України, громадськості, представники бізнесу- надавачі і споживачі послуг.

На Конференції обговорювалися питання наукових досягнень, поточної епідемічної ситуації, зокрема ситуації щодо COVID-19. Проведення дезінфекційних та інших профілактичних заходів в умовах пандемії. 

Окрім цього, учасники заходу представили обладнання та препарати для дезінфекції нового покоління, котрі можуть застосовуватись в умовах пандемії.

Приємним завершення Конференції було нагородження Знаком народної пошани «За самовіддану працю в боротьбі з пандемією» Янко Наталії Вікторівни, в.о. директора ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України».