ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» здійснює постійний моніторинг інфекційної захворюваності.

Протягом тижня частка гострих кишкових інфекцій в загальній кількості  інфекційних захворювань (крім грипу та ГРВІ) становить 47%. Гострі кишкові інфекції реєструвались у вигляді спорадичних випадків і представлені, в основному, інфекційними гастроентероколітами.

Проводиться епідеміологічне  розслідування спалаху сальмонельозу  в с. Ратнів Луцького району. Всього захворіло 7 осіб, з них 5 дітей віком від 2х до 18 років, госпіталізовані  в  інфекційне відділення 28.05.2017р. Причина спалаху не встановлена.

Фахівцями ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» проведено 70 епідеміологічних обстежень у домашніх вогнищах, в ході яких, з метою встановлення факторів передачі  кишкових інфекцій, відібрано 21 пробу питної води, 35 проб  харчових продуктів, взято 195 змивів з об’єктів  навколишнього середовища, лабораторні дослідження тривають.

На всіх адміністративних територіях області  продовжують реєструватись випадки  захворювань крапельними «не керованими» інфекціями (вітряна віспа, скарлатина).

З керованих засобами імунопрофілактики інфекційних захворювань  продовжує реєструватись кашлюк. Протягом останнього тижня захворіло 5 дітей  (2- в Ратнівському  районі, 3 – в Ковельському).

Триває моніторинг заходів профілактичного спрямування щодо попередження виникнення особливо-небезпечних інфекційних захворювань, в тому числі, спільних для людей і тварин.

Протягом останнього тижня  в області  виявлено 15  хворих  на відкриту форму  туберкульозу (Любомльський, К.Каширський, Старовижівський  райони — по 1 випадку,  В.Волинський — 2,  Маневицький,   Любешівський – по 3,  м. Луцьк – 4).

Фахівцями лабораторного центру встановлено  епідспостереження за контактними особами  з хворими на сказ тваринами у 2 населених пунктах В.Волинського району.

Протягом тижня зареєстровано 2 випадки кліщового лаймбореліозу, що виникло  у мешканців  Ківерцівського та Любомльського районів та спричинено укусами кліщів.

Зареєстрований випадок захворювання на ботулізм після вживання м’ясної консерви домашнього виговлення в К.Каширському районі, потерпілий госпіталізований в  обласну інфекційну лікарню.

Фахівці лабораторного центру були залучені для проведення досліджень атмосферного повітря в зоні впливу очисних споруд ПАТ «Гнідавський цукровий завод» Головним управлінням Держпродспоживслужби у Волинській області (лист від 25.05.2017 №4.2-09/1886).

Проби атмосферного повітря відібрані на вміст визначених забруднюючих речовин в різних точках та напрямках, вказаних представниками Держпродспоживслужби, в денний і нічний час з 26 по 27 травня поточного року.

Результати лабораторних досліджень направлені до ГУ Держпродспоживслужби для оцінки результатів та вжиття необхідних заходів.

За даними статистичної звітності Луцького міськміжрайонного відділу  ДУ «Волинський лабораторний центр МОЗ України» протягом  2016-2017 років в зоні цукрового заводу збільшення інфекційних захворювань не  зафіксовано.

Фахівцями ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» й надалі продовжується проведення протиепідемічних заходів по локалізації і ліквідації осередків захворювань та заходи профілактичного спрямування.