Відповідно до прогнозу ДУ «Центр громадського здоров’я» в епідемічному сезоні 2019-2020 років на грип та ГРВІ в Україні захворіє  від 4,8 до 6,7 млн. осіб. Вже перехворіло  понад 2 млн. осіб, 65% із них – це діти віком 17 років. На сьогодні зафіксовано регіональне географічне поширення грипу та респіраторних інфекцій. Показник захворюваності за попередній тиждень на 44,5% менше рівня епідемічного порогу. В нинішньому епідсезоні зареєстровано три вірусологічно підтверджених летальних випадків від ускладнень грипу. За даними дозорних закладів, в Україні циркулюють віруси типу А(Н1), А(Н3) та грипу В.

В межах проведення рутинного епіднагляду, лікарями-епідеміологами лабораторного центру Волинської області продовжується щотижневий моніторинг ситуації з ГРВІ та грипу серед населення області. На сьогодні захворюваність утримується на сезонних цифрах. Рівень епідемічної активності нижчий від розрахункового епідемічного порогу на 40%. Епідемічний поріг не перевищено в жодному районі області. Найвищі показники захворюваності зареєстровано в Горохівському, Локачинському, Камінь-Каширському, Шацькому районах та м. Луцьку.

Впродовж минулого тижня гострими респіраторними вірусними інфекціями в області захворіло близько 3600 волинян, що на 500 осіб менше ніж попереднього тижня.  Із числа хворих 2,2 тис. – це  діти до 17 років (61,5%).

Кількість госпіталізованих  з приводу ГРВІ становить 86 осіб (2,4% від захворілих, із них 67  % діти), це на 11 осіб менше ніж попереднього тижня. 

На сьогодні в області проти грипу прищеплено 3100 осіб, із них 1214 (40%) – особи із групи епідемічного ризику (діти віком від 6 міс до 5 років, персонал медичних закладів, вагітні). Крім того прищеплено 781 особа із групи медичного ризику (особи з хронічними захворюваннями, особи віком понад 65 років, та ті, що перебувають у закладах тривалого догляду).

Всього вакциновано 0,3% населення області.

Міністерством охорони здоров’я України 13 січня 2020 року  проведена телеконференція за участі керівників управлінь охорони здоров’я усіх регіонів, керівників  та лікарів-епідеміологів обласних лабораторних центрів, лікарів-інфекціоністів та інші фахівців у зв’язку із прогнозом щодо погіршення епідемічної ситуації з грипу та ГРВІ в Україні.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».