За даними Міністерства охорони здоров’я на початок вересня в Україні зареєстровано 1627 випадків кору, двоє дітей в Одеській області померли. Найбільше випадків зареєстрували в Івано-Франківській (747 випадків), Одеській (589 випадків) та Тернопільській (70 випадків) областях.

Найбільша захворюваність реєструється серед дітей (від 66% серед усіх захворілих в Одеській області до 81% в Івано-Франківській області), однак реєструється значне число хворих і серед дорослих. Зазвичай хворіють ті, хто не був вакцинований проти кору. Головна причина спалахів кору — низький рівень охоплення вакцинацією. Минулого року менше половини українських дітей були щеплені від кору за графіком.

У зв’язку з цим Міністерство охорони здоров’я спільно з Міністерством освіти і науки України намагаються не допустити подальшого поширення цієї інфекції. У трьох областях з найбільшим числом захворілих – Івано-Франківській, Одеській та Тернопільській – діти, котрі не отримали щеплення від кору, до відвідування дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів не допускаються до того моменту, поки вони не отримають всі потрібні дози вакцини за календарем, оскільки це є одним із основних способів попередити поширення спалаху інфекції.

Дане рішення було прийняте на нараді у Віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка, оскільки з початком навчального року ризик масового поширення інфекції значно збільшується.

Для захисту від кору, згідно з календарем щеплень в Україні, необхідно отримати дві дози вакцини КПК. Дітям, котрим  виповнюється 1 рік або 6 років, важливо зробити щеплення за календарем щеплень. Батькам дітей віком від одного до дев’яти років, котрі пропустили першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, потрібно негайно звернутися до медичної установи та зробити безоплатне щеплення якомога швидше.

Якісна і безпечна вакцина проти кору, паротиту та краснухи (виробництва ГлаксоСмітКляйн, Бельгія) наявна у Волинській області у достатній кількості.

Довідково.

На Волині в даний час випадків кору не зареєстровано, але враховуючи ситуацію в Україні, загострення епідемічної ситуації можливе найближчим часом.

 Кір є однією з головних причин дитячої смертності у світі. Він загрожує і дітям, і дорослим, не захищеним щепленням. Захворювання проявляється високою температурою, нежитем, кашлем, висипом, коньюнктивітом. Ця хвороба небезпечна тим, що може ускладнитися пневмонією чи викликати ураження головного мозку.

Закликаємо батьків вакцинувати дітей, щоби вберегти їх від цього небезпечного захворювання.

 Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».