За останній тиждень на кір в області захворіло три особи, із них двоє дітей. Взагалі, з початку 2018 року зареєстровано 27 випадків кору, серед них майже третина – це дорослі особи. Питома вага не щеплених складає 52%. У 60% хворих діагноз підтверджено вірусологічно, у 30% хворих простежується епідеміологічний зв’язок із захворілими на кір, у 10 % діагноз встановлено по клінічним проявам. Найбільша кількість захворілих  в Турійському районі – 10 осіб, хворі також виявлялись у Ковельському, Луцькому, Любомльському, Ківерцівському, Горохівському, Маневицькому районах та м. Ковелі.

З початку року в області зареєстровано два спалахи кору, при цьому потерпіло 13 осіб, 11 із котрих — діти. Основна причина виникнення спалахів – це відсутність щеплень проти кору у захворілих, або імунізація з порушенням календаря.

На сьогодні лікарі-епідеміологи продовжують проведення профілактичних та протиепідемічних заходів у сімейному  вогнищі ромів в Турійському районі, де на кір захворіло 10 дітей та в ДНЗ м. Берестечко.

 Довідково.  Кір – це небезпечне захворювання, одне із найбільш заразних, серед відомих у світі. Усі дорослі і діти, в разі відсутності вакцинації є в групі ризику. З 1000 людей, що заразилися кором, 1 помирає, 1 захворіває на енцефаліт, а 50 отримують тяжкі ускладнення, від котрих страждають усе життя. Водночас, випадки  реакцій на вакцину трапляються в дуже рідких випадках.

   Просимо батьків вакцинувати дітей, аби вберегти їх від цього небезпечного захворювання. Для захисту від кору необхідно отримати дві дози вакцини проти кору, паротиту та краснухи.  На кінець 2017 року в області за календарем були вакциновані проти кору 87% дітей віком 1 року, другою дозою вакцини КПК за календарем щеплень були захищені 82% дітей віком 6 років. Проте, лише в середовищі, де рівень охоплення імунопрофілактикою не нижчий за 95-98% формується так званий колективний імунітет і хвороба не буде поширюватися.