Ситуація із захворюваністю на кір в області продовжує залишатися напруженою, кількість хворих  з початку року сягнула 520 осіб.

За останній тиждень (з 05.05. по 11.05.2018року) за медичною допомогою звернулось понад 120 хворих на кір. Найбільша кількість (понад 50% від усіх захворілих) зареєстровано у м. Ковелі – 62 особи,  в Ковельському районі – 15 осіб, в Турійському районі – 12 осіб, в Камінь-Каширському – 11 осіб. Поодинокі випадки реєструються і в інших районах та містах області. Не зафіксована захворюваність лише на 2 адміністративних територіях (Ратнівському та Любешівському районах).

З числа хворих  діти до 17 років становлять 70%, серед них  9 немовлят віком до 1 року. Найбільш ураженою виявились вікова група 1-4 роки (40% від усіх захворілих дітей), питома вага школярів складає 32%.

Серед постраждалих дорослих переважає вікова категорія 27-40 років. Турбує те, що збільшується кількість захворілих серед медичних працівників,  освітян, працівників сфери обслуговування, водіїв маршрутних таксі. Відсоток госпіталізованих осіб складає 43%, у них захворювання протікає із середнім ступенем важкості. Інші  хворі лікуються в домашніх умовах.

За останній тиждень зареєстровано 7 спалахів кору: 4 в загальноосвітніх школах №№ 3, 7, 11, 12 м. Ковель, 1 в Любомльському професійному ліцеї та 2 в побуті. Основна причина виникнення спалахів – це відсутність щеплень проти кору у захворілих, або імунізація з порушенням календаря. Лікарями-епідеміологами проводяться профілактичні та протиепідемічні заходи для локалізації та ліквідації цих вогнищ.

Довідково.  Кір – це небезпечне захворювання, одне із найбільш контагіозних в світі. Усі дорослі та  діти, в разі відсутності вакцинації є в групі ризику. Єдиним заходом профілактики цього захворювання є щеплення. Для захисту від кору необхідно отримати дві дози вакцини проти кору, паротиту та краснухи у віці 1 та 6 років. Лише в середовищі, де рівень охоплення імунопрофілактикою не нижчий за 95-98% формується так званий колективний імунітет і хвороба не буде поширюватися. На сьогодні в області є достатня кількість вакцини КПК Бельгійського виробництва, котра використовується в усіх країнах Європи.

Оскільки кір дуже контагіозне захворювання, ми не рекомендуємо відвідування масових заходів, особливо з дітьми, котрим ще не виповнився 1 рік і щеплення їм ще не проведено по віку.