Проведення епідеміологічного нагляду за кором в області триває. Ситуація із захворюваністю на кір продовжує залишатися напруженою, з початку року кількість хворих  сягнула 640 осіб.

За останній тиждень (з 12.05. по 18.05.2018року) за медичною допомогою звернулось 120 хворих на кір, що знаходиться на рівні попереднього тижня. Найбільша кількість (понад 50% від усіх захворілих) зареєстровано у м. Ковелі – 61 особа, в Турійському районі – 14 осіб, в Ковельському та Камінь-Каширському районах по 9 осіб, Луцькому районі – 8, м. Луцьку – 5. Поодинокі випадки реєструються і в інших районах та містах області. Не зафіксована захворюваність лише в Любешівському районі.

З числа хворих  діти до 17 років становлять 62% (74 дитини), в тому числі 7 дітей до 1 року. Найбільш ураженою виявились вікова група 5-9 років (43% від усіх захворілих дітей), питома вага школярів складає 41%.

Лише за останній тиждень 46 дорослих захворіло на кір – це 38% від усіх випадків. Зареєстровано захворювання на кір у вагітної із Любомльського району. Серед постраждалих дорослих переважає вікова категорія 30-40 років. Збільшується кількість захворілих серед медичних працівників, освітян, працівників сфери обслуговування. Відсоток госпіталізованих осіб складає 28%, у них захворювання протікає із середнім ступенем важкості. Інші  хворі лікуються в домашніх умовах.                    

За останній тиждень зареєстровано 7 спалахів кору в організованих колективах: 4 в загальноосвітніх школах №№ 6, 8, 10, 13 м. Ковель, двох дитячих навчально-виховних закладах м. Ковеля № 4 та № 8, школі с. Купичів Турійського району та 2 в побуті (Камінь-Каширський та Луцький райони). Основна причина виникнення спалахів – це відсутність щеплень проти кору у захворілих, або імунізація з порушенням календаря. Лікарями-епідеміологами проводяться профілактичні та протиепідемічні заходи для локалізації та ліквідації цих вогнищ: епідеміологічне розслідування кожного випадку захворювання, виявлення контактних осіб, встановлення границь вогнища, термінова вакцинопрофілактика усіх підлягаючих, запровадження обмежувальних заходів, тощо.

 Довідково.  Кір – це небезпечне захворювання, одне із найбільш контагіозних в світі. Усі дорослі та  діти, в разі відсутності вакцинації є в групі ризику. Єдиним заходом профілактики цього захворювання є щеплення. Для захисту від кору необхідно отримати дві дози вакцини проти кору, паротиту та краснухи у віці 1 та 6 років. Лише в середовищі, де рівень охоплення імунопрофілактикою не нижчий за 95-98% формується так званий колективний імунітет і хвороба не буде поширюватися. На сьогодні в області є достатня кількість вакцини КПК Бельгійського виробництва, котра використовується в усіх країнах Європи.

Оскільки кір дуже контагіозне захворювання, ми не рекомендуємо відвідування масових заходів, особливо з дітьми, котрим ще не виповнився 1 рік і щеплення їм ще не проведено по віку.