За оперативними даними захворюваність грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями на Волині утримується на рівні сезонної, відповідає середньому показнику для даної пори року. За даними щотижневого аналізу епідемічної ситуації щодо захворюваності цими інфекціями, з початку епідемічного сезону, котрий  почався 02 жовтня 2017 року, перехворіло майже 7,5 тис. осіб, що знаходиться на рівні минулого року. За останній тиждень  в області на ГРВІ захворіло понад 4 тисячі осіб, це на 17% більше ніж попереднього тижня. На сьогодні показник захворюваності нижчий від розрахункового епідемічного порогу на 11,8%. Перевищення епідемічного порогу не зафіксовано в жодному з районів та міст області. Найвищі  показники захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в містах Луцьку та Нововолинську, найнижчий  – у Ратнівському районі. Із числа хворих, діти до 17 років становили майже 68%, захворюваність серед них зросла на 18% в порівнянні з попереднім тижнем. Збільшилась кількість госпіталізованих з діагнозом «ГРВІ» до 138, проти 111 хворих минулого тижня, із них  94% діти.

          За даними вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру    віруси грипу з початку епідемічного сезону від хворих не виділялися. В області в даний час циркулюють збудники інших респіраторних вірусних інфекцій (респіраторно-синцитіальний вірус, риновірус).

За інформацією ДВТП «Волиньфармпостач» перше поступлення вакцини для імунопрофілактики грипу очікується 19.10.2017року. Орієнтовна вартість однієї дози становитиме 180-190 грн.

Закликаємо провести щеплення проти грипу осіб, котрі відносяться до груп ризику, а саме: людей віком понад 60 років, незалежно від наявності чи відсутності хронічних захворювань; осіб з хронічними захворюваннями легенів, нирок або серцево — судинної системи будь-якого віку, осіб, що страждають порушенням обміну речовин, включаючи цукровий діабет, із зайвою вагою. Також це стосується людей із групи епідемічного ризику: персоналу медичних закладів, дитячих навчальних закладів, робітників сфери послуг, торгівлі, транспорту, а також осіб, котрі перебувають у контакті з великою кількістю людей.