Сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції, котрий розпочався у жовтні, буде продовжуватися до травня наступного року.

За оперативними даними протягом останнього тижня на грип та ГРВІ  в області  захворіло 5158 осіб, що на 6,5% більше, ніж попереднього тижня. На сьогодні показник захворюваності нижчий від розрахункового епідемічного порогу на 35%. Перевищення епідемічного порогу не зафіксовано в жодному з районів та міст області. Найвищі  показники захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в Камінь-Каширському, Луцькому районах та місті Луцьку, найнижчий – в Іваничівському та Ратнівському  районах. Із числа хворих діти до 17 років становили майже 64%. Кількість госпіталізованих з діагнозом «ГРВІ» збільшилась до 176, проти 138 минулого тижня, із них 73% — діти. З початку епідемічного сезону вже перехворіло понад 35 тисяч волинян (3,4%), що перевищує рівень минулого року на 3,5%.

За результатами вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру віруси грипу з початку епідемічного сезону від хворих не виділялися. На території області циркулюють збудники інших респіраторних інфекцій (респіраторно-синцитіальний вірус, риновірус. аденовірус, вірус парагрипу).

З початку епідемічного сезону проти грипу на Волині вакциновано 1682 особи (50,5% від запланованого обсягу).

Найефективнішим способом профілактики грипу є вакцинація. Щеплення рекомендується робити впродовж всього сезону грипу. Всупереч поширеному міфу, вакцинація не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів. Усі засоби профілактики грипу мають особливе значення для людей, котрі належать до груп ризику. Для цих людей грип становить найбільшу небезпеку, а вчасна профілактика здатна врятувати життя.

За рекомендацією ВООЗ для забезпечення максимального захисту від вірусів, циркуляція котрих очікується саме цього сезону, в Україні в наявності 4 вакцини проти грипу: ІНФЛУВАК®, виробник Нідерланди, ІНФЛУЕНЗА ВАКСІН, виробник Китай, ДЖІСІ ФЛЮ, виробник Корея, ВАКСІГРИП, виробник Франція. Щеплення проти грипу не входять до національного календаря щеплень, а відтак, ці вакцини не закуповуються за кошти державного бюджету.

Кому необхідно зробити щеплення в першу чергу:

 • діти до 2 років;
 • люди віком понад 65 років;
 • люди з надмірною вагою;
 • хворі на діабет;
 • хворі на хронічні серцево-судинні захворювання;
 • хворі на хронічні захворювання легенів;
 • люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями;
 • люди, що перебувають на імуно-супресивній терапії.

Для цих людей грип становить особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво знижує їхні шанси видужати без небезпечних ускладнень, а часто — і вижити.

Крім того, існують професійні групи ризику:

 • медичні працівники,
 • вчителі й вихователі,
 • продавці,
 • водії громадського транспорту,
 • усі, хто працює в багатолюдних місцях.

У цих людей немає ніякої можливості уникнути перебування поряд із хворими людьми, тому для них особливе значення мають усі без винятку засоби профілактики грипу.

Якщо ви прийняли рішення робити щеплення від грипу, то вакцину можна придбати в аптечній мережі «Волиньфарм» в містах та районних центрах області. Сам процес вакцинації здійснюється кваліфікованим медичним персоналом в поліклініці по місцю проживання. Після щеплення рекомендується утриматися від відвідування місць масового скупчення людей (дітям ідеально робити щеплення перед вихідними або канікулами). Справа в тому, що протягом декількох днів після вакцинації організм може бути тимчасово ослаблений, відповідно підвищується сприйнятливість до різних інфекцій, у тому числі і ГРВІ.