За оперативними даними за останній тиждень на кір в області захворіло 5 осіб, з них 3 — діти. Найбільше випадків зафіксовано в м. Ковелі. Всього у  2018 році зареєстровано 24 випадки кору. Із числа захворілих майже 71% це діти. З початку епідемічного підйому в області зареєстровано чотири спалахи кору, при цьому потерпіло 33 особи, 30 з котрих — діти. Основна причина виникнення спалахів – це відсутність щеплень проти кору у захворілих, або імунізація з порушенням календаря.

На сьогодні продовжується проведення профілактичних та протиепідемічних заходів у сімейних  вогнищах ромів в Турійському районі, де на кір захворіло 10 дітей, м. Ковелі, де захворіло 2 дітей та інших осередках для їх локалізації та ліквідації.

Протягом останнього тижня інтенсивність епідпроцесу грипу та ГРВІ зросла на 26,3%, що свідчить про високий рівень поширення захворюваності. В області  захворіло понад 8,1  тис. проти 6,4 тис. попереднього тижня. Кількість госпіталізованих з ускладненнями  «ГРВІ» збільшилась на 32,8% і становить  263 осіб (проти 198 хворих минулого тижня), з них 72% — це діти.

Показник захворюваності вищий  від розрахункового епідемічного порогу на 7,6 %. Перевищення епідемічного порогу зареєстровано в Шацькому районі та м. Луцьку  відповідно на 14,8% та 2,7%. Найвищі  показники захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в Маневицькому, Володимир-Волинському, Камінь-Каширському районах. Із числа хворих діти до 17 років становили понад 68,5%.

З початку епідемічного сезону вже перехворіло понад 97 тисяч  волинян (8,5%), що менше рівня минулого року на 16%.

З початку епідемічного сезону досліджено 50 зразків біоматеріалу від хворих на грип та ГРВІ. В 7 зразках виявлено вірус грипу типу В сезонний. Циркуляція його встановлена в Рожищенському, Луцькому, Ківерцівському  районах та м. Луцьку.

Протягом останнього тижня темп приросту захворюваності серед дітей від 5 до 17 років зріс на 46 %. Враховуючи пропозиції лікарів-епідеміологів, котрі надано на основі щоденного моніторингу захворюваності на ГРВІ та грип у навчально-виховних закладах, органами місцевого самоврядування призупинено навчання в 59 школах, де кількість відсутніх більше 20%, в тому числі всі школи міст Луцька  та  Володимир-Волинська, окремі школи  камінь-Каширського, Ківерцівського, Ковельського, Луцького, Ратнівського,  Рожищенського районів та м. Нововолинська.

З початку епідемічного сезону проти грипу на Волині вакциновано 2891 особа, (або 87% від обсягу), в т.ч. 1274 дитини до 17років.

З інфекцій, що передаються  фекально-оральним шляхом реєструються спорадичні випадки інфекційних гастроентероколітів. Діарейна група захворювань становить  29%  від інфекційних захворювань за тиждень.

Продовжуються заходи профілактичного спрямування щодо попередження виникнення особливо-небезпечних інфекційних захворювань, в тому числі, спільних для людей і тварин.

Так, лікарями Рожищенського лабораторного центру проводились заходи в осередку сказу собаки із с. Копачівка. Встановлено, що з хворою твариною  контактувала 1 особа, яка проходить курс профілактичного антирабічного лікування. Про небезпеку сказу інформовано населення району через засоби масової інформації.

Працівниками Любешівського лабораторного центру проводились профілактичні заходи в осередку сказу кота у с. Ветли. Встановлено, що в контакті з твариною перебувало 3 дорослих осіб, всі проходять курс антирабічного профілактичного лікування.

Епідеміологами обласного лабораторного центру проводиться  моніторинг звернень громадян за медичною допомогою з приводу укусів їх тваринами та ситуації щодо сказу серед тварин. На сьогодні ситуація контрольована: з початку року за медичною допомогою з приводу укусів тваринами звернулось до 100 осіб, що є на рівні звернень минулого року.

Продовжується проведення протиепідемічних заходів по локалізації і ліквідації осередків захворювань та заходи профілактичного спрямування.