За інформацією Ковельського міськрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ Міністерства охорони здоров’я України» повідомляємо наступне.

З настанням літнього періоду населення міста Ковеля та Ковельського району відпочивають на річці Турія – це міський пляж та водосховище.

З метою попередження виникнення інфекційних захворювань, пов’язаних із купанням у водоймах, працівниками відділу протягом літнього періоду постійно проводиться моніторинг якості річкової води.

В поточному році встановлено критичний рівень бактеріального забруднення води (за перевищенням індексу кишкової палички). Крім того, мало місце фекальне забруднення, так як виявлена умовно патогенна мікрофлора кишківника людини.

Про результати досліджень поінформовано Ковельського міського голову, Держпродспоживслужбу м. Ковеля, Ковельського району, надані необхідні рекомендації. Адміністрацією Ковельського комунального підприємства на міському пляжі встановлені інформаційні щити щодо заборони купання. Проінформовано населеня міста та району через місцеві засоби інформації. 

За результатами досліджень проведено позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Проведені виїзні комісії облдержадміністрації з екологічних питань, міської ради та райдержадміністрації з метою виявлення причин забруднення р. Турія. Результати моніторингових досліджень вказують на довготривале постійне забруднення річки Турія.

З даних питань комісією прийняті рішення та надані окремі доручення відповідальним особам по вжиттю термінових заходів, в т.ч. продовженні моніторингу стану води р. Турія в населених пунктах Ковельського і Турійського району.

Моніторинг стану річкової води лабораторіями ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» продовжується.