З 1 по 5 жовтня поточного року у м. Одесі на базі ДУ «Український науково-дослідний протичумний інститут ім. І.І. Мечнікова МОЗ України» відбувся курс інформації та стажування для лікарів-епідеміологів з питань організації та проведення заходів в осередках небезпечних та особливо небезпечних інфекцій (ОНІ).

 Метою стажування було вирішення питань планування та організації заходів санітарної охорони території, розслідування випадків завезення особливо небезпечних інфекцій, організація госпітальної та лабораторної баз, заходи біобезпеки та біозахисту  тощо. Також проводились практичні заняття щодо дій медичних працівників при виявлення хворого з підозрою на ОНІ, роботі в захисному одязі (протичумному костюмі) в осередках особливо небезпечних інфекцій. У заході брали участь експерти національного рівня, співробітники протичумного інституту, а також завідувачі обласних лабораторних центрів та епідеміологи з 12 регіонів України.

До участі в семінарі долучився завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень обласного лабораторного центру Олександр Гнатюк.

Основна увага приділялась вивченню сучасних регіональних та глобальних настанов ВООЗ в частині епіднагляду за особливо небезпечними інфекціями у світі та Україні, у відповідності до Міжнародних медико-санітарних правил (ММСП-2005). Обговорювались здобутки та складнощі системи епіднагляду за поширеними в Україні ОНІ,  надавались пропозиції щодо прийняття необхідних профілактичних заходів для недопущення завозу на територію держави таких інфекційних захворювань.

Учасники заходу прийняли участь в обговоренні піднятих питань, відбувся обмін думками, напрацьовані подальші кроки та спільні шляхи реалізації профілактичних та протиепідемічних заходів щодо профілактики особливо небезпечних інфекцій в Україні.