Волинськими епідеміологами дано спростування через обласне Волинське телебачення (випуск новин від 18.08.2017р. о 19 та 22 годині) щодо невірного трактування даних лабораторних досліджень води на холеру.

Так, інтернет-видання «Вголос» інформувало громадськість про нібито виявлення у водоймах області «аглютинуючого  холерного вібріону», що є вкрай не вірним трактуванням даних та не відповідає дійсності.

У деяких водоймах області виділений не аглютинуючий (холероподібний) вібріон, який не має ніякого відношення до небезпечної хвороби холери, а може спричинити лише захворювання по типу кишкової інфекції.

Крім того, згаданий часопис не звертався до нашої установи за консультацією, чи будь-яким іншим роз’ясненням щодо висвітленого даного питання.

На сьогодні моніторинг стану захворюваності на гострі кишкові інфекції та дослідження води тривають, збудник холери на території області не виділяється.

Тому, нагадуємо, що будь-яка інформація у ЗМІ щодо епідситуації в області, повинні висвітлюватись без перекручення даних, чи власного трактування ситуації та лише з посиланням на сайт нашої служби.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється лише за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».