Станом на 07.11.2017 року в загальноосвітній школі №25 зареєстровано 5 ймовірних випадків захворювання на кір в початкових класах, троє дітей госпіталізовано в інфекційні відділення. 4 захворілих не щеплені, а 1 – щеплений лише одноразово. Відібрано  біоматеріал для  дослідження на наявність вірусу кору. Прослідковується зв’язок захворювань з завізним випадком кору з м. Львів.

В школі проводиться комплекс протиепідемічних заходів.

Виникнення перших захворювань на Волині пов’язано  з завозними випадками  кору з регіонів України, де  захворювання  реєструються протягом  останнього року, зокрема з Закарпатської та Львівської областей.

Виникнення захворювань в Україні і в нашій області розцінюється як прогнозований черговий епідемічний підйом кору, що пояснюється циклічністю захворювання. Існує ризик значного поширення інфекції  в зв’язку з наявністю  великої кількості не щеплених дітей, які не отримали  чергові   щеплення протягом останніх 5 років. В даний час, при наявності вакцини, основною причиною  нещепленості є  масові відмови батьків від щеплень своїх дітей.

Імунізація захищає дитину в першу чергу від ускладнень, які  може викликати вірус кору. Він небезпечний тим, що понижує імунітет і організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції. Ускладнення кору можуть бути важчими від самого захворювання, небезпечними для життя. Зі сторони нервової системи можуть виникати енцефаліти. Також трапляються ускладнення зі сторони дихальних шляхів — це пневмонія, бронхіт. Зі сторони пазух носа та вух (отити). Крім цього, як на початку, так і наприкінці перебігу недуги у хворих може спостерігатись затруднене дихання, дитина може навіть задихнутися. Такий стан потребує реанімаційної допомоги.

Вакцинація має великий вплив на попередження цього захворювання. Навіть ті, хто отримав вакцину лише раз (без ревакцинації), перенесуть захворювання у значно легшій формі.

Закликаємо батьків,   не зволікаючи, зробити  щеплення  підлягаючим дітям  наявною тривалентною вакциною  проти кору, епідпаротиту , краснухи і  попередити захворювання у своїх дітей та поширення інфекції в області.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».