За даними Центру громадського здоров’я, з початку року Волинська область знаходиться на 9 місці за показниками захворюваності на 100 тисяч населення після Чернівецької,  Рівненської, Львівської, Вінницької, Тернопільської, Хмельницької, Закарпатської та Івано-Франківської областей.

З початку року на Волині зареєстровано понад 200 випадків кору, інтенсивний показник – 9,4 на 100 тисяч населення, що перевищує середньодержавний (у 2018 році – 2391 випадок).  Уражено 16 адміністративних територій із 18 (89%), у Володимир-Волинському, Шацькому та Старовижівському районах захворювань кором у 2019 році не реєструвалось.

Ситуація зі спалахом кору в області має тенденцію до збільшення числа випадків. За останній тиждень кількість захворілих збільшилась на 9 % і становить 98 проти 90 попереднього тижня.

 Захворюваність кором з початку 2019 року в розрізі районів (в абсолютних числах)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Захворюваність кором з початку 2019 року в розрізі районів

 Відмічається збільшення захворюваності серед дорослого  населення – 39% від загальної кількості хворих за останній тиждень. Серед дітей найураженіша група – це діти віком від 5 до 14 років, котрі вчасно не отримали другу дозу КПК.

Щоденно фіксується від 20 до 30 нових хворих кором. Відсоток госпіталізованих за тиждень зменшився до 41 % проти 54% минулого тижня, інші хворі лікуються амбулаторно.

Проводиться виконання протиепідемічних заходів з локалізації та ліквідації діючих в області 10 спалахів кору: в місті Луцьку (4 спалахи), у Луцькому районі (2 спалахи), у Ратнівському, Локачинському, Рожищенському та Камінь-Каширському районах  – по 1 спалаху. Найбільша кількість спалахів – 9 (90%) у навчально-виховних закладах, 1 – у побуті.

З 01 січня 2019 року в м. Луцьку зареєстровано 65 випадків кору. Відмічається тенденція до збільшення захворюваності серед дорослого  населення – 45 % від загальної кількості хворих за останній тиждень. Серед дітей найбільш уражена вікова категорія – діти віком від 0 до 4 років.

 

Область забезпечена достатньою кількістю якісної вакцини КПК, зробивши щеплення якою можна захиститись одразу від трьох інфекцій: кору, краснухи та епідемічного паротиту. Вакцинуватись за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі із груп ризику в закладах охорони здоров’я  по місцю проживання.

Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців — усіх разом і кожного зокрема — залежить від рівня охоплення щепленнями в країні. Для формування колективного імунітету необхідно, аби рівень вакцинації досягав 95–98%.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».